برای تایید مدارک خود در سفارت آلمان چه فرآیندهایی را باید طی کنیم؟

اکنون می خواهیم به تحلیل و بررسی تمام فرآیندهای دریافت تایید مدارک ترجمه شده توسط سفارت آلمان بپردازیم،که شاید طی تمامی این فرآیندها برای شخص متقاضی به خصوص متقاضیان ساکن شهرستان کاری پر زحمت و پر هزینه باشد.

برای کمک به شما در این موضوع یک بانک اطلاعاتی معتبر از لیست دارالترجمه های رسمی تهران فراهم کرده ایم که اطلاعات کامل دارالترجمه‌ها در شهرهای ایران، در آن مشخص شده است و شما به راحتی می توانید با انتخاب زبان مورد نظر خود، دارالترجمه هایی که امکان انجام سفارش شما را دارند نمایش داده می‌شود. همچنین دارا بودن خدماتی نظیر پذیرش غیرحضوری سفارشات، پیک معتمد یا رایگان، اخذ تاییدات دادگستری و امورخارجه یا تایید سفارتخانه های مختلف به همراه آدرس، شماره تلفن و واتسپ دفتر به شما نمایش داده می شود تا به راحتی بتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، دفتر مورد نظر را پیدا کنید و از طریق ارتباط تلفنی یا واتس اپ با پشتیبانی دارالترجمه، پیش از مراجعه تمامی سوالاتتان را بپرسید.

روند دریافت تایید مدارک سفارت آلمان به ترتیب الویت:

  1. آماده سازی پیش نیازها و ترجمه رسمی مدارک به زبان آلمانی

برای تایید مدارک خود در سفارتخانه کشور مقصد ابتدا باید مدارک مربوطه را به زبان آن کشور یا زبانی که مورد تایید آن سفارتخانه می باشد ترجمه کنید، سفارتخانه آلمان تنها ترجمه رسمی مدارک شما به زبان آلمانی را می پذرید، این ترجمه باید در دارالترجمه رسمی آلمانی توسط مترجم رسمی انجام پذیرد.

البته باید توجه داشته باشید، قبل از شروع فرآیند ترجمه پیش نیازهایی که برای برخی مدارک خود نیاز دارید را آماده کنید. شما می توانید برای مشاهده پیش نیازها و پیش فاکتور ترجمه رسمی مدارکتان به زبان آلمانی به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده پیش فاکتور ترجمه رسمی آلمانی

سفارت آلمانهزینه ترجمه رسمی مدارک در داالترجمه رسمی آلمانی چقدر است ؟

این هزینه با توجه به نوع مدرک شما متفاوت است و تعرفه آن توسط اداره امور مترجمان کشور تعیین می شود. برای مشاهده نرخنامه جدید می توانید به صفحه تعرفه و قیمت ترجمه رسمی مدارک مراجعه کنید.

  1. اخذ تاییدات وزارت امورخارجه و دادگستری ایران برای ترجمه مدارک

سفارت آلمان همانند بسیاری از سفارتخانه های دیگر تنها در صورتی مدارک ترجمه شده شما را تایید می کند، که تاییدات وزارت امورخارجه و دادگستری ایران را برای مدارک خود دریافت کرده باشید، هزینه مهر تایید دادگستری و وزارت امورخارجه توسط این دو نهاد تعییین و به کلیه دارالترجمه ها ابلاغ می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید وارد صفحه هزینه تایید دادگستری و امورخارجه ما شوید.

  1. رزرو وقت آنلاین در سایت ویزامتریک برای تایید مدارک

انجام تاییدات سفارت آلمان توسط شرکت ویزامتریک انجام می شود، سفارت آلمان ویزامتریک را به عنوان کارگزار معتبر ویزا معرفی کرده است.

به طوری که برای دریافت تاییدات مدارک ترجمه شده خود ابتدا باید در سایت ویزامتریک وقت آنلاین رزرو کنید، زمانی شما مجوز رزرو وقت آنلاین دارید که به ازای هر نفر مبلغ 300.000 تومان به حساب ذکر شده در سایت ویزامتریک واریز کرده باشید، این مبلغ در صورتی که شما در زمان تعیین شده  حضور پیدا کنید و نواقصی در مدارکتان وجود نداشته باشد، معمولا طی 5 روز کاری به حساب شما عودت  داده می شود، اما اگر به هر دلیلی در تاریخ تعیین شده حضور پیدا نکنید، و یا مدارکتان ایراد داشته باشد این مبلغ به شما عودت داده نمی شود، و با پرداخت مبلغ فوق دوباره باید ثبت نام کنید.

این نکته را توجه داشته باشید که ویزامتریک تنها متقاضیانی را می پذیرد که از قبل وقت آنلاین رزرو کرده باشند.

سرویس ویژه (VIP) ویزامتریک چیست؟

ویزامتریک با انجام خدماتی اضافه تر که می توانید جزییات آن را از سایت ویزامتریک مطلع شوید،

ورود به ویزا متریک

 این سرویس را برای کسانی قرار داده است، که می خواهند مدارکشان زودتر از موعد و بی نقص به سفارت آلمان فرستاده شود در این سرویس کارمندان ویزامتریک مدارک شما را  به صورت کامل بررسی می کنند تا اشتباهاتی در مدارکتان وجود نداشته باشد، و سرانجام آن را به سفارت آلمان ارسال می کنند، هزینه سرویس (VIP) 75 یورو می باشد، که به ویزامتریک پرداخت می کنید، توجه داشته باشید این سرویس در روند تایید مدرکتان در سفارت آلمان تغییری ایجاد نمی کند.

  1. دریافت مهر تایید مدارک توسط سفارت آلمان

روند تایید مدارک توسط سفارت آلمان در حالت عادی معمولا بین 7 تا 10 روز کاری زمان می برد که این زمان بندی در اثر عوامل مختلف دچار تغییر می شود.

هزینه تایید مدارک ترجمه شده در سفارت آلمان چقدر است؟

برای مدارکی مانند شناسنامه، سند ازدواج، طلاق نامه، اثبات تجرد، گواهی فوت این مبلغ 25 یورو می باشد، به علاوه 8 یورو که ویزامتریک برای انجام خدمات دریافت می کند. یعنی هزینه تایید هر کدام از این مدارک جمعا 33 یورو می شود.

برای تمامی مدارک دیگر مانند کارت ملی، جواز کسب، سند ملکی،گواهینامه رانندگی، دیپلم دبیرستان و غیره مبلغ 45 یورو می باشد، به علاوه 8 یورو که ویزامتریک برای انجام خدمات دریافت می کند. یعنی هزینه تایید هر کدام از این مدارک 53 یورو می شود.

نکته دیگری که بسیاری از متقاضیان پذیرش در دانشگاههای آلمان نیاز دارند، آماده کردن چند نسخه از ترجمه های تایید شده شان برای دانشگاههای مختلفی که جهت دریافت پذیرش آنها اپلای کرده اند. این متقاضیان می توانند با ارائه ایمیل هر کدام از دانشگاههای مورد پذیرش آنها به ویزا متریک، به ازای هر ایمیل فقط با پرداخت 8 یورو خدمات ویزا متریک، یک نسخه کپی اضافه از ترجمه های تایید شده خود را دریافت نمایند.

البته هزینه کپی ترجمه ها بصورت جداگانه از متقاضی دریافت می شود. این یعنی شما میتوانید با داشتن ایمیلهای دانشگاه های مورد پذیرش خود، با کمترین هزینه ممکن برای هر دانشگاه یک نسخه اضافی از مدارک ترجمه و تایید شده خود دریافت نمایید. در صورتیکه در غیر اینصورت باید به ازای هر نسخه دیگر همان مبلغ 33 یورو یا 53 یورو را پرداخت نمایید.

برای مشاهده اطلاعات دقیقتر می توانید به وب سایت ویزامتریک مراجعه کنید.

ورود به وب سایت 

آدرس شرکت ویزامتریک: خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱ کدپستی: 1513933134

شماره تلفن: 88700343 – 021

تیم رسمی آنلاین در نظر دارد انجام تمامی فرآیندهای فوق را برای متقاضیان عزیز تسهیل بخشد، شما می توانید با صرفه جویی در وقت و هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. برای این منظور میتوانید از باکس سرچ زیر استفاده کنید و لیست تمامی دارالترجمه ها را مشاهده کنید.

نویسنده: محمدرضا

0 دیدگاه برای برای تایید مدارک خود در سفارت آلمان چه فرآیندهایی را باید طی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید