هزینه تایید دادگستری و وزارت خارجه

لزوم دریافت مهر دادگستری و امور خارجه بسته به قوانین سفارت کشور مقصد دارد. یک مدرک یا سند پس از ترجمه رسمی توسط مترجم رسمی بر روی سربرگ قوه قضاییه، ارزش قانونی دارد و مورد تایید. اما سفارت برخی از کشور ها، برای تایید مدارک ترجمه شده، به مهر دادگستری و امور خارجه نیاز دارند. دارالترجمه رسمی آنلاین در صورت نیاز، برای ترجمه مدارک و اسناد مشتریان، تاییدات دادگستری و امور خارجه را دریافت کرده و درب منزل تحویل می دهد. هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه برای هر مدرک و یا سند تک برگ 100،000 تومان می باشد و برای دریافت هر کدام، یک روز کاری زمان نیاز است.

در صورتی که قصد ترجمه مدارک خود به صورت رسمی را دارید، می توانید با استفاده از گزینه زیر سفارش خود را ثبت کنید و از خدمات ویژه ما بهره مند شوید.

ثبت سفارش ترجمه رسمی

۰۲۱-۶۶۴۶۹۷۲۰  / ۰۲۱-۶۶۹۷۶۸۵۲

مطالب مرتبط :

دارالترجمه رسمی تهران دارالترجمه انگلیسی ترجمه رسمی فوری هزینه ترجمه مدارک تحصیلینمونه ترجمه شناسنامه

مهر دادگستری و وزارت خارجه جهت ترجمه رسمی مدارک و اسناد

وقتی موضوع ترجمه رسمی در میان باشد با فرایند نظارتی روبرو هستیم که علاوه بر صدور مجوز برای مترجمان رسمی در هر حوزه ی فعالیت، اقدامات نظارتی دیگری را بر حسب مورد انجام می دهد. هر مورد ترجمه رسمی که به اتمام می رسد می بایست به تایید دستگاه نظارتی رسیده و بعد از مهر تاییدیه ی آن، جهت تحویل به مشتری ارسال گردد. اهمیت این موضوع بدان علت است که اولاً مدارکی که ترجمه می شود مدارک رسمی و قانونی یک کشور می باشد و از دریچه ی حقوقی آن گذر کرده و جهت احراز هویت و یا جایگاه اجتماعی هر شخصی به آن ارائه شده است. از این رو اینکه آن مدارک قرار است به چه عنوان و چه کاربردی به خارج از کشور ارائه شود امری بسیار با اهمیت است. در واقع این گونه می توان به موضوع نگاه کرد که قانون می گوید هر آنچه را که من صادر نموده ام بایستی با تایید من ترجمه شده ، به جای دیگری ارائه شده و مورد استفاده قرار گیرد. ترجمه هرگونه مدارک اعم از مدارک شناسایی شخصی، مدارک تحصیلی و دانشگاهی، گواهی نامه های مختلف سلامت، عدم سوء پیشینه و غیره می بایست بعد از فرایند ترجمه رسمی ممهور به تایید دادگستری و یا وزارت خارجه گردد. اداره کل امور و اسناد مترجمان رسمی و همچنین کانون مترجمان رسمی کشور هر ساله با ارائه ی تعرفه ترجمه رسمی کلیه ی دارالترجمه های رسمی کشور، اعم از آنلاین و حضوری را از آخرین نرخ نامه ی ترجمه رسمی مطلع می سازد.

هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه

همان طور که گفته شد هر مورد ترجمه بعد از فرایند ترجمه رسمی می بایست با ممهور شدن به مهر دادگستری و یا وزارت خارجه به درجه ی اعتبار برای انجام فعالیت و ادامه ی مراحل، رسیده و به مخاطب مربوطه ارائه گردد. از این رو موضوع تایید ترجمه ی انجام شده مبحثی جدا و قابل توجه است که در انجام فرایند ترجمه رسمی به صورت حضوری بسیار وقت گیر می باشد. هزینه تایید ترجمه رسمی به صورت تعرفه ای جدا هرساله متناسب با تعرفه ی ترجمه رسمی از سوی مراجع ذی صلاح به تمامی دارالترجمه ها و عموم مردم ابلاغ می گردد. هزینه تایید ترجمه رسمی در واقع به هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه معروف می باشد. هزینه تایید دادگستری و وزارت خارجه بسته به نوع مدرک ترجمه شده متفاوت می باشد و الزام آن نیز بسته به نوع مدارک ، وابستگی آن به صاحب مدارک و همچنین نهاد تحویل گیرنده متفاوت است. ولی هیچ کدام از آنها از درجه ی اهمیت آن نمی کاهد چرا که مهر دادگستری و وزارت خارجه باعث اعتبار هر چه بیشتر مدارک ترجمه شده بوده و خطرات احتمالی آینده در حوزه های حقوقی و کیفری را از بین می برد. هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه نیز مانند هزینه دارالترجمه رسمی بصورت مصوب شده ابلاغ می گردد. هر دارالترجمه ای، آنلاین و یا حضوری می تواند هر مبلغی را با اسم هزینه مهر دادگستری از مشتری دریافت نماید. قیمت مهر وزارت امور خارجه و دادگستری در مصوبه ی ابلاغی کاملاً مشخص است. این ابلاغیه به صورت مجزا از تعرفه ی ترجمه رسمی تحت عنوان تعرفه تمبر وزارت خارجه و یا مهر دادگستری و وزارت خارجه ارائه می شود. نکته ی مهم در خصوص هزینه ترجمه مدارک با مهر دادگستری این است که این تعریف این هزینه ها ارتباطی به زبان ترجمه ندارد و برای تمامی زبان ها یکسان می باشد. ولی در تعرفه ترجمه رسمی هزینه تمامی عناوینی که ذکر می شود برای زبان انگلیسی با سایر زبان ها متفاوت است. هزینه ترجمه به زبانی غیر از زبان انگلیسی در تعرفه ترجمه رسمی کمی بیشتر از زبان انگلیسی است. ولی با این حال هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه برای تمامی زبان ها یکسان می باشد. مصوبه ای که قیمت مهر دادگستری را به تفکیک نوع مدارک ارائه می دهد، قیمت اعلام شده را برای تایید هر صفحه مدرک در نظر گرفته است. ملاحظه می کنید که شکل و ساختار هزینه دریافت مهر دادگستری با قیمت دارالترجمه بسیار متفاوت است.

آدرس و تلفن وزارت دادگستری

تهران – خیابان ولیعصر(عج) – پایین تر از میدان ولیعصر(عج) – پلاک ۱۶۳۸

تلفن : ۸۲۲۱۱۷۰۲ دورنگار : ۸۸۹۰۲۸۵۴

آدرس سایت : justice.ir

آدرس و تلفن  وزارت امور خارجه

میدان امام خمینی – خیابان امام خمینی – وزارت امور خارجه

تلفن خانه : ۶۱۱۵۱ روابط عمومی : ۶۶۷۳۹۱۹۱ دورنگار : ۶۱۱۵۴۲۷۵

آدرس سایت : mfa.ir

نمونه هایی از مهر دادگستری و و وزارت خارجه در بخش های مختلف

هزینه مهر دادگستری و وزارت خارجه نیز مانند قیمت ترجمه به صورت رسمی در دسته ها و بخش های مختلف متفاوت است که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم. به عنوان مثال هزینه تایید ترجمه ترازنامه شرکتها در وزارت خارجه با هزینه های تایید ترجمه کارت بازرگانی، تایید ترجمه روزنامه رسمی و تایید ترجمه اساسنامه شرکتها  یکسان می باشد. برای مثالی دیگر هزینه تایید ترجمه شناسنامه، گواهی ولادت، کارت ملی با هزینه های تایید ترجمه رسمی انواع گواهینامه های رانندگی، تایید ترجمه رسمی برگ پایان خدمت یا معافیت و تایید ترجمه رسمی مدارک مربوط به پرداخت مالیات و عوارض یکسان می باشد. تایید ترجمه رسمی قیم نامه، ولایت نامه، حضانت و سرپرستی با تایید ترجمه رسمی حصر وراثت، تعهد نامه، وکالتنامه و دیگر موارد حقوقی این چنین، نیز یکسان می باشد.

نمونه مهر دادگستری و امور خارجه

برای مشاهده عکس در اندازه واقعی بر روی آن کلیک کنید

نمونه مهر دادگستری

ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر