هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی

اهمیت ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی

یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده ی ترجمه ی رسمی مربوط به آن دسته از مواردی است که مخطبین آن  در حوزه ی تحصیلی و دانشگاهی هستند. در واقع یکی از اقدامات پر مخاطبی که ترجمه مدارک دانشگاهی و یا تحصیلی را مورد استفاده قرار می دهد، اقدام به ادامه ی تحصیل در دانشگاه یا مرکز تحصیلی در دیگر کشور ها می باشد. دانشگاه یا مرکز تحصیلی مقصد با دریافت مدارک دانشگاهی شخص اقدام کننده از صحت تحصیلات وی و همچنین سابقه ی او مطلع شده و شرایط را در صورت امکان برای ادامه ی تحصیل او فراهم می آورد. ترجمه مدارک دانشگاهی خود به تنهایی برای اهراز هویت فرد کامل نبوده و در کنار آن مدارک متعددی نظیر مدارک شناسایی شخصی بایستی ترجمه گردد. لذا همیشه مخاطبینی که برای ترجمه مدارک تحصیلی به دارالترجمه ای مراجعه می نمایند، در کنار مدارک فوق، مدارک دیگری را هم جهت ترجمه ارائه می نمایند که در واقع مکمل مدارک تحصیلی بوده که بایستی به همراه آنها به مرکز مربوطه ارسال گردد.

ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی و تحصیلی در رسمی آنلاین

همانطور که گفته شد ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی جزو ترجمه های رسمی بحساب می آید و یکی از پر کاربرد ترین موارد آنهاست. لذا هزینه ی ترجمه مدارک دانشگاهی نیز در تعرفه ی قیمت ترجمه رسمی هر ساله توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی و همچنین کانون مترجمان رسمی به تمامی دارالترجمه ها ارائه می شود. از این جهت هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و دانشگاهی برای تمامی مراکز ترجمه رسمی یکسان می باشد. رسمی آنلاین بعنوان یک دارالترجمه رسمی آنلان خدمات انواع ترجمه مدارک دانشگاهی و ترجمه مدارک تحصیلی را در کمترین زمان و متناسب با زمان بندی مخاطبین و مشتریان عزیز، ارائه می دهد. استفاده از RasmiOnline بعنوان یک دارالترجمه رسمی آنلاین شما را از پیگیری های حضوری به دارالترجمه و همچنین رفت و آمد هایی که زمان شما را تلف می کند، بازداشته و خدمت پرمخاطب ترجمه رسمی را در فرمی نوین و قانونی به شما عرضه می دارد.

هزینه ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی و تحصیلی

هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی در شاخه های مختلف متفاوت است. اینکه میگوییم در شاخه های مختلف متفاوت است بدین معنی است که بعنوان مثال هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی از دیگر مدارک دوره های تحصیلی قبل از آن جدا می باشد.  نمونه ای از هزینه ترجمه مدارک تحصیلی قبل از دانشگاه می تواند شامل ریز نمرات دیبرستان و پیش دانشگهاهی ( برای هر ترم ) که هزینه ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی ۱۵۰۰۰۰ ریال بوده و به زبان غیر انگلیسی ۱۸۰۰۰۰ ریال است، باشد. با این تفاوت که هزینه ترجمه ریز نمرات دانشگاهی برای هر ترم مبلغ ۱۸۰۰۰۰ ریال به زبان انگلیسی و به دیگر زبان ها ۲۲۰۰۰۰ ریال می باشد. بعنوان مثالی دیگر مبلغ هزینه ترجمه مدارکی نظیر توصیه نامه ی تحصیلی ( مربوط به بعد از دوره سوم راهنمایی ) ، دیپلم پایان تحصیلات متوسطه و یا پیش دانشگاهی، ریز نمرات دبستان و راهنمایی ( برای هر سال) و گواهی ریز نمرات دانشگاهی یکسان می باشد و در یک دسته بندی هزینه ای قرار گرفته است. در یک دسته بندی دیگر هزینه ترجمه مدارک مربوط به گواهی پایان تحصیلات کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا و یا انواع گواهینامه های فنی و حرفه ای، قرار گرفته است. همانطور که گفته شد بسیاری از موارد ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی به همرا ترجمه مدارک شناسایی نظیر شناسنامه ، کارت ملی ، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی اشتغال به تحصیل، برگ آزمایش پزشکی و مواردی از این قبیل می باشد که هزینه ی هر کدام از آنها در دسته بندی های متفاوت مصوب شده است.

رسمی آنلاین هر ساله آخرین نرخ نامه ها و تعرفه ترجمه رسمی ( ارجاع به تعرفه ترجمه رسمی ) ابلاغ شده از طرف اداره کل امور و اسناد مترجمان رسمی و همچنین کانون مترجمان رسمی را در بخش تعرفه خدمات به مخاطبین عزیز ارائه می نماید. برای آگاهی از تمامی هزینه های ترجمه مدارک تحصیلی و دانشگاهی به این بخش مراجعه نموده و آخرین موصبه ابلاغی را ملاحظه بفرمائید.

 

ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین با پشتیبانی کلیک کنید
تلفن پشتیبانی: 66469720-021 / 66976852-021