هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی

هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و دانشگاهی

هزینه ترجمه مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف متفاوت است. اینکه میگوییم در شاخه های مختلف متفاوت است بدین معنی است که به عنوان مثال هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی از دیگر مدارک دوره های تحصیلی قبل از آن جدا می باشد.همانطور که گفته شد بسیاری از موارد ترجمه مدارک تحصیلی و دانشگاهی به همراه ترجمه مدارک شناسایی نظیر شناسنامه، کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی اشتغال به تحصیل، برگ آزمایش پزشکی و مواردی از این قبیل می باشد که هزینه ی هر کدام از آنها در دسته بندی های متفاوت مصوب شده است. هزینه ترجمه مدارک تحصیلی در تعرفه ی قیمت ترجمه رسمی هر ساله توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی و همچنین کانون مترجمان رسمی به تمامی دارالترجمه ها ابلاغ می شود. از این جهت هزینه ترجمه مدارک دانشگاهی و تحصیلی برای تمامی مراکز ترجمه رسمی یکسان می باشد.

ارائه چند مثال برای هزینه ترجمه برخی مدارک تحصیلی در نرخنامه مصوب 1400 اداره مترجمان رسمی قوه قضاییه:

  • ریز نمرات دبیرستان ، پیش دانشگاهی (به ازای هرترم) به زبان انگلیسی ۱۸,۰۰۰ تومان + هر درس ۸۰۰ تومان و به زبان غیرانگلیسی ۲۲,۰۰۰ تومان + هر درس ۹۰۰ تومان
  • ریز نمرات دانشگاه (به ازای هر ترم) به زبان انگلیسی ۲۰,۰۰۰ تومان + هر درس ۸۰۰ تومان و به زبان غیرانگلیسی ۲۴,۰۰۰ تومان + هر درس ۹۰۰ تومان

همانطور که در مثالهای بالا میبینید از آنجایی که در نرخنامه مصوب سال 1400، اداره مترجمان رسمی قوه قضاییه هزینه برخی مدارک تحصیلی مانند ریزنمرات دانشگاهی یا دبیرستان و پیش دانشگاهی را به نسبت تعداد دروس درج شده در آنها متغیر اعلام کرده است، امکان ارائه مبلغ دقیق برخی مدارک تحصیلی پیش از رویت اصل آنها امکانپذیر نمی‌باشد. اما اگر به دنبال این هستید که بدون مراجعه حضوری به دارالترجمه از نرخ ترجمه مدارک تحصیلی خود مطلع شوید، وب سایت رسمی آنلاین ابزاری برای شما فراهم آورده است تا بتوانید بصورت آنلاین به خواسته خود دست پیدا کنید.

ما در وب سایت رسمی آنلاین یک ابزار جهت جستجوی دفاتر ترجمه رسمی طراحی کرده ایم که می‌توانید با استفاده از آن، زبان و شهر مورد نظر خود را جهت انجام ترجمه رسمی انتخاب نموده و لیستی از دفاتر ترجمه رسمی مورد نظر خود مشاهده نمایید و بتوانید بصورت آنلاین یا تلفنی با پشتیبانی هر دفتری که مد نظرتان می باشد ارتباط بگیرید و سوالات خود را در خصوص سفارش ترجمه رسمی خود مطرح نمایید. این ابزار را در این قسمت قرار میدهیم تا بتوانید از امکانات آن استفاده نمایید:

مطالب مرتبط :

هزینه تایید مدارک وزارت علومدارالترجمه انگلیسیترجمه مدرک تحصیلی

اهمیت ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی و تحصیلی

یکی از پرکاربردترین موارد استفاده ترجمه رسمی مربوط به آن دسته از مواردی است که مخاطبان آن در حوزه تحصیلی و دانشگاهی هستند. در واقع یکی از اقدامات پر مخاطبی که نیاز به ترجمه مدارک تحصیلی دارد، اقدام به ادامه ی تحصیل در دانشگاه یا مرکز تحصیلی در دیگر کشور ها می باشد. دانشگاه یا مرکز تحصیلی مقصد با دریافت مدارک دانشگاهی شخص اقدام کننده از صحت تحصیلات وی و همچنین سابقه ی او مطلع شده و شرایط را در صورت امکان برای ادامه ی تحصیل او فراهم می آورد.

ترجمه مدارک دانشگاهی خود به تنهایی برای احراز هویت فرد کامل نبوده و در کنار آن مدارک متعددی نظیر مدارک شناسایی شخصی بایستی ترجمه گردد. لذا همیشه مخاطبینی که برای ترجمه به دارالترجمه ای مراجعه می نمایند، در کنار مدارک فوق، مدارک دیگری را هم جهت ترجمه ارائه می نمایند که در واقع مکمل مدارک تحصیلی بوده که بایستی به همراه آنها به مرکز مربوطه ارسال گردد. انتخاب یک دارالترجمه رسمی معتبر و خوش سابقه اولین و اصلی ترین گام شما در فرآیند ترجمه رسمی مدارک تحصیلی شماست.

رسمی آنلاین با تسهیل اولین گام شما جهت انتخاب دارالترجمه مناسب خود با خدمات غیر حضوری و آنلاین شما را از پیگیری های حضوری به دارالترجمه و همچنین رفت و آمد هایی که زمان شما را تلف می کند، بازداشته و انتخاب دارالترجمه رسمی را در فرمی نوین و قانونی به شما عرضه می دارد. رسمی آنلاین هر ساله آخرین نرخ نامه ها و تعرفه ترجمه رسمی (ارجاع به تعرفه ترجمه رسمی) ابلاغ شده از طرف اداره کل امور و اسناد مترجمان رسمی و همچنین کانون مترجمان رسمی را در بخش هزینه ترجمه مدارک به مخاطبین عزیز ارائه می نماید.

ابزار جستجوری رسمی آنلاین چه تاثیری در انتخاب بهتر شما دارد؟

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد، ابزار جستجوی رسمی آنلاین این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به سادگی و در کمترین زمان ممکن دارالترجمه مناسب خود را انتخاب نموده و سفارش خود را هماهنگ نمایید. از امکاناتی که این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد، مشاهده نظرات دیگر کاربران در خصوص عملکرد هر دارالترجمه می باشد که این امکان می تواند به شما در انتخاب بهتر دارالترجمه مناسب تان کمک نماید. همچنین شما می‌توانید از امکاناتی که هر دارالترجمه در اختیار کاربران قرار میدهد از جمله ترجمه فوری، پیک رایگان یا معتمد، تخفیف و یا دیگر خدمات تایید سفارت و غیره نیز مطلع شوید و بسته به نیاز خود، دارالترجمه‌ای را انتخاب نمایید که تمام خدمات مورد نیاز شما را ارائه میدهد. به این ترتیب یکبار و با تخصیص زمانی بسیار کوتاه، انتخاب درستی را برای ترجمه مدارک تحصیلی خود انجام میدهید و تا انتهای انجام کار خیالتان راحت است. پس توصیه ما به شما این است که با کمی دقت بیشتر این انتخاب را انجام دهید تا نیازی به دوباره‌کاری یا پیگیریهای وقت‌گیر بعدی نداشته باشید.