ددلاین دانشگاه‌های اروپایی چه زمانی است؟

ددلاین دانشگاه‌های اروپایی جزو مهمترین اطلاعاتی است که باید برای اپلای تحصیلی در اختیار داشته باشید. بخصوص برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در یک یا چند دانشگاه بخصوص را دارند، این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است.

ددلاین چیست؟ تمام دانشگاه‌های اروپایی زمان مشخصی را برای اپلای در نظر می‌گیرند. تمام دانشجویان فقط در این بازه زمانی مشخص قادر هستند تا مدارک و مستندات لازم را به دانشگاه تحویل دهند. در صورت بسته شدن پنجره ثبت‌نام، این امکان تا فصل بعدی یا نوبت دوم از دسترس دانشجویان خارج می‌شود.

تفاوتی ندارد که در چه مقطعی قصد اپلای به یک دانشگاه بین‌المللی داشته باشید. در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این ددلاین وجود دارد. پس از آن هیچ دانشجویی نمی‌تواند در هیچ مقطعی اقدام به اپلای کند.

ثبت سفارش ترجمه مدارک برای اپلای

بطور معمول ددلاین دانشگاه‌های اروپایی ۲ بار در سال است. هرسال یک محلت ثبت‌نام در تابستان و همچنین یک محلت ثبت‌نام در زمستان وجود دارد که کاملا از هم مجزا هستند. در ادامه در مورد تاریخ ددلاین بعضی از بهترین دانشگاه‌های اروپایی صحبت می‌کنیم.

تاریخ ددلاین دانشگاه‌های اروپایی

دانشگاه‌های معتبری در کشورهای مختلف اروپایی وجود دارند که بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در آن‌ها را دارند. بنابراین بهتر است اپلای خود و ارسال مدارک را به روزهای آخر موکول نکنید. چونکه بعلت ترافیک بالا و حجم زیاد کاری، ممکن است نتوانید تمام مدارک خود را ارسال و ثبت‌نام را کامل کنید.

راهنمای ترجمه مدارک تحصیلی

بهترین زمان ارسال مدارک و مستندات، روزهای اول بازگشایی پنجره ارسال مدارک است. اگر مدارکی را آماده نکرده باشید، کاملا فرصت دارید تا آن‌ها را مهیا، ترجمه و ارسال کنید.

ددلاین دانشگاه‌های آلمان

آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است و دانشگاه‌هایی معتبر را در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا دارد. بنابراین تقاضا برای ثبت‌نام و اپلای در دانشگاه‌های آلمان بالا است.  با بعضی از این دانشگاه‌ها و ددلاین آن‌ها آشنا شوید.

  • هایدلبرگ یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان است که در سال ۲۰۲۰ رتبه ۶۶ بهترین دانشگاه‌های دنیا را به خود اختصاص داد. آخرین بار ددلاین این دانشگاه برای تاریخ ۱۵ جولای برای ترم زمستانه درنظر گرفته شده بود. این تاریخ ممکن است برای زمستان آتی تغییر کند. اما بطور قطع تاریخ تقریبی ددلاین دانشگاه‌های اروپایی نزدیک به تاریخی است که سال پیش از آن اعلام کرده‌اند.
  • لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یکی دیگر از بهترین مراکز آموزشی آلمان است. در سال گذشته لودویگ ماکسیمیلیان توانست رتبه ۶۳ را در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا کسب کند. ددلاین این دانشگاه آلمانی برای ترم تابستان ۱۵ نوامبر و برای ترم زمستان ۱۵ می است.
  • موسسه فنی کارلسروهه هم نامی است که در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا به چشم می‌خورد. ددلاین این دانشگاه هم برای ترم زمستان ۱۵ جولای است. کارلسروهه در سال ۲۰۲۰ مقام ۱۲۴ را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان بدست آورده است.

دانشگاه‌های بیشتری را می‌توان به این لیست اضافه کرد. اما احتمالا تا همینجا متوجه شده‌اید که ددلاین زمستانی دانشگاه‌های آلمان معمولا اواسط جولای و ددلاین تابستانه معمولا اواسط نوامبر است. این تاریخ می‌تواند برای مقاطع مختلف تحصیلی کاملا متفاوت باشد.

ددلاین دانشگاه‌های انگلستان

انگلستان تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای داده است. سیستم پذیرش و اپلای در دانشگاه‌های انگلستان کمی متفاوت از سایر نقاط اروپا است. بیشتر دانشگاه‌های انگلستان علاوه بر دریافت مدارک و ریزنمرات کامل تحصیلی، یک آزمون ورودی نیز برگزار می‌کنند. این آزمون بصورت آنلاین برگزار می‌شود تا تمام دانشجویان بین‌المللی شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشند.

  • ددلاین شرکت در آزمون UCAS در رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی در آکسفورد لندن و سایر دانشگاه‌های این کشور پانزدهم اکتبر است.
  • دانشجویان اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی تا ۱۵ ژانویه اجازه شرکت در آزمون پذیرش دانشگاه‌های انگلستان را دارند. این ددلاین برای دانشجویان بین‌المللی نظیر دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی تاریخ ۳۰ ژوئن است.
  • اگر قصد دارید در سال ۲۰۲۲ در دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج و سایر دانشگاه‌های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید، ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ ددلاین شما برای اپلای است.
  • ۱۵ ژانویه و ۳۰ ژوئن همزمان با برگزاری آزمون UCAS برای رشته‌های غیرپزشکی، ددلاین ورود به دانشگاه‌های انگلستان است.
  • دانشجویانی که از آزمون ورودی جا مانده‌اند، معمولا یک ددلاین مجدد در اختیارشان قرار می‌گیرد. ۴ جولای آخرین ددلاین است که مربوط به UCAS Extra است.

ددلابن دانشگاه‌های اروپایی در سایر کشورها

تمام دانشگاه‌های اروپایی دارای ددلاین مشخصی هستند. این تاریخ توسط دانشگاه و بر روی وب‌سایت دانشگاه اطلاع‌رسانی می‌شود. بعنوان مثال ددلاین دانشگاه‌های بلژیک معمولا ماه‌های فوریه و مارچ، ایتالیا قبل از ۱۵ می، اسپانیا آوايا ژوئن، دانمارک قبل از ۱ سپتامبر و قبل از ۱۵ مارس است.

بهترین زمان ارسال مدارک به دانشگاه

ددلاین تعیین شده توسط دانشگاه‌های اروپایی نباید شما را فریب دهد. شما باید بیشتر به دنبال تاریخ باز شدن پنجره اپلای دانشگاه مورد نظر خود باشید. همچنین مدارک مورد نیاز برای اپلای را باید از قبل آماده کنید تا دچار استرس نشوید.

ارسال سریع مدارک به شما کمک می‌کند تا بتوانید مدارک از قلم افتاده را در زمان تعیین شده تهیه و ارسال کنید. در جریان اپلای و ارسال مدارک، همیشه احتمال دارد بخشی از مدارک شما نیاز به اصلاح داشته باشد یا یک سری مدارک و مستندات ارسال نشود.

بعد از پایان ددلاین دانشگاه‌های اروپایی باید چکار کرد؟

در بسیاری از دانشگاه‌ها بعد از پایان زمان تعیین‌شده برای اپلای، چند روز زمان اضافه برای افرادی که مدارک خود را تکمیل و ارسال نکرده‌اند درنظر می‌گیرند. اگر در این زمان نتوانید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید، باید منتظر باز شدن پنجره‌ها در ترم بعد باشید.

تمام دانشگاه‌های اروپایی این امکان را برای شما فراهم نمی‌کنند. بخصوص در دانشگاه‌های کشور انگلستان سختگیری بیشتر است. بنابراین اگر قصد اپلای تحصیلی در دانشگاه‌هایی نظیر آکسفورد، کمبریج و… را دارید، مدارک خود را در زمان تعیین شده به دانشگاه تحویل دهید.

در مورد ددلاین دانشگاه‌های اروپایی تنها به وب‌سایت رسمی دانشگاه اعتماد کنید. برنامه‌ریزی برای آینده تحصیلی خود را با دقت انجام دهید. بسیاری از وب‌سایت‌ها ممکن است تاریخ‌های را بعنوان ددلاین دانشگاه‌های مختلف در اروپا اعلام کنند. اما ددلاین می‌تواند هرسال تغییر کند. بنابراین اخبار به‌روز و معتبر را تنها در وب‌سایت دانشگاه مقصد و بخش دانشجویان بین‌المللی دنبال کنید تا دچار اشتباه نشوید.

 

 

 

 

نویسنده: محمدرضا برچسب‌ها:, , ,
ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر