زندگی و تحصیل در قبرس چگونه است؟

در چند سال گذشته، قبرس به دلیل کیفیت عالی و فوق العاده آموزش و شرایط پذیرش آسان برای دانشجویان بین المللی، به عنوان یکی از بهترین مقاصد مورد علاقه در خارج از اروپا تبدیل شده است.

پیشینه تاریخی قبرس به قرون پیش بازمی‌گردد، که توسط رومی‌ها، پارسی‌ها و انگلیس اشغال شده است. این امر منجر به تنوع فرهنگی کنونی و سبک زندگی مدرن آن می شود. قبرسی‌ها از استانداردهای بالا و هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی، امکانات بهداشتی عالی و محیط امن در کشور خود برخوردار هستند.

فضای کلی دوست داشتنی و مسالمت آمیز، آب و هوای معتدل، چشم انداز زیبای قبرس، تعداد زیادی از دانشجویان را به تحصیل در خارج از کشور، به قبرس کشانده است.

آن‌ها با رفتن به قبرس، از تنوع فرهنگی و زیبایی منظره آن لذت برده‌اند و همراه با کسب درجه‌های شناخته شده جهانی جذب می‌شوند. برآورد هزینه تحصیل و زندگی در یک سرزمین خارجی که قصد سفر آن را دارید کاملاً ضروری است، متوسط ​​هزینه زندگی و تحصیل در قبرس در این بخش توضیح داده شده است.

راهنمای ترجمه مدارک برای قبرس

هزینه تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی 2021

قبرس به پیشرفت بخش آموزش عالی خود اهمیت زیادی می‌دهد. پس از دانمارک و سوئد، قبرس سومین کشور در اروپا است که بخش عمده‌ای از تولید ناخالص داخلی خود را برای بهبود بخش آموزش خود هزینه می‌کند. دانشگاه‌های قبرس با تلاش مداوم و سرمایه گذاری گسترده به سطح ایالات متحده و انگلیس رسیده‌اند.

امکانات پیشرفته هنری و روش‌های تدریس پیشرفته توسط دانشگاه‌های قبرس ارائه می‌شود. در واقع تعداد زیادی از دانشجویان کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل کیفیت بالا و هزینه مقرون به صرفه در دوره‌های پزشکی در قبرس ثبت نام می‌کنند.

در مقایسه با کیفیت آموزش در قبرس، هزینه تحصیل در دانشگاه.ها معقول است و شرایط پذیرش بسیار آسان است. میانگین شهریه دوره‌های مختلف و در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس به شرح زیر است:

دوره لیسانس

تحصیل در دانشگاه های دولتی

دوره های آموزشی و هنری: 3.099 یورو

روانشناسی و زیست شناسی مولکولی و ژنتیک : 3.099 یورو

معماری، طراحی داخلی، طراحی گرافیک، طراحی محصول صنعتی: 3.099 یورو

علوم اقتصادی و اداری: 3.099 یورو

داروسازی: 4.099 یورو

در دانشگاه های خصوصی این هزینه ممکن است از 2800 تا 7200 یورو متفاوت باشد.

دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد):

در دانشگاه های دولتی

مدیریت بازرگانی (MBA):  یورو۱۰.۲۵۰

اقتصاد تجارت (MBE): یورو۱۰.۰۰۰

مهندسی: 8.000 یورو

روانشناسی: 5.125 یورو

در دانشگاه های خصوصی هزینه‌های تحصیلات تکمیلی می‌تواند  7500 تا 15000 یورو تفاوت داشته باشد.

دوره های تحصیلات تکمیلی (دکترا):

حدود 1.250 یورو در سال (625 یورو در هر ترم) تا حداکثر 9000 یورو برای کل دوره تحصیلات هزینه در بر دارد. شهریه در هر دانشگاه متفاوت است و همچنین با توجه به برنامه تحصیلی می‌تواند کمتر یا زیادتر باشد.

راهنمای پیش فاکتور 1400 برای ترجمه رسمی مدارک اقامت قبرس

هزینه های زندگی در قبرس برای دانشجویان بین المللی 2021

هزینه زندگی بیشتر به عادت‌های زندگی و سبک زندگی بستگی دارد.  هزینه‌های زندگی در قبرس براساس درآمد شهروندان است. مانند سایر کشورهای اروپایی، دولت قبرس حداقل دستمزدی را تعیین می‌کند که با توجه به اینکه همه از پس هزینه‌های اقامت، غذا و حمل و نقل برآیند، ثابت است. اما دانشجویان بین المللی که به قبرس سفر می‌کنند می.توانند انتظار داشته باشند که هزینه زندگی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی منطقی باشد.

گردشگری و آموزش دو بخش پردرآمد قبرس هستند. بنابراین دانشجویان بین المللی با شرایطی پذیرفته می‌شوند تا بیشتر تشویق به ثبت نام بیشترشوند. اجاره محل اقامت از مکانی به مکان دیگر متفاوت است اما در کل گران نیست.

در شهرهای نزدیک مراکز خرید، اجاره محل اقامت به طور واضح گران است و در مکان‌های بسیار دورتر از شهرها، اجاره ارزان قیمت ومناسب است. قبرس یک مکان توریستی محبوب است. بنابراین شرایط اقامت بسیار راحت است. قبرس یک جزیره کوچک است. با وجود جمعیت زیاد قبرس، هزینه‌های کالاهای خوراکی از منطقه‌ای به منطقه دیگر نوسان خاصی ندارد. قیمت‌ها در سراسر کشور تقریبا یکسان هستند.

شرایط و مدارک تحصیل در قبرس

ما کل مراحل درخواست ویزا و اجازه اقامت را به 9 مرحله آسان تقسیم کرده ایم:

 • ثبت نام در دانشگاهی در قبرس: این دانشگاه نامه رسمی پذیرش برای شما ارسال می‌کند و ممکن است از شما بخواهد هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.
 • مدارک را به دانشگاه خود بفرستید: دانشگاه شما فرم تکمیل شده درخواست ویزا، چهار عکس به اندازه گذرنامه، سوابق تحصیلی، اثبات مهارت انگلیسی و کپی پاسپورت شما را درخواست خواهد کرد.
 • دانشگاه از طرف شما وقت ویزا می گیرد: هنگامی که در دانشگاهمدارک را دریافت کردند، موسسه شما مصاحبه‌ایی را برای شما در سفارت، نمایندگی یا کنسولگری قبرس در کشور خود ترتیب می دهد.
 • مدارک را جمع آوری کنید: لازم است چندین مدرک را به قرار ملاقات خود بیاورید، بنابراین بهتر است ابتدا این موارد را مرتب کنید.
 • در قرار ملاقات خود شرکت کنید: یکی از کارمندان در مورد دلایل سفر، مشخصات شخصی و اطلاعات تحصیلات ،از شما سوالاتی می‌پرسد. سپس اسناد خود را ارسال خواهید کرد.
 • منتظر تصمیم باشید: روند کار نسبتاً سریع و کارآمد است و بیشتر متقاضیان ظرف یک ماه تصمیم گیری می‌کنند.
 • درخواست اجازه اقامت موقت را شروع کنید: پس از ورود به قبرس، باید به اداره مهاجرت قبرس مراجعه کرده و اسناد مندرج در بخش زیر را ارائه دهید.
 • بایومتریک خود را ارسال کنید: به عنوان بخشی از پروسه درخواست، کارکنان اداره مهاجرت، بیومتریک شما را جمع آوری می‌کنند و امضای شما را می گیرند.
 • معاینه پزشکی داشته باشید: دانشجویان بین المللی باید آزمایش پزشکی برای هپاتیت B و C ، سل ، HIV / AIDS و سیفلیس انجام دهند.

مدارک لازم:

برای درخواست ویزای دانشجویی مدارک زیر لازم است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • به معنای پرداخت هزینه درخواست است
 • گذرنامه معتبر با تاریخ انقضا حداقل یک سال پس از تاریخ ورود مورد نظر و حداقل یک صفحه خالی
 • چهار عکس اخیر به اندازه گذرنامه که در پس زمینه سفید گرفته شده است
 • اثبات تمکن مالی کافی برای حمایت از زندگی در طول تحصیل
 • سوابق تحصیلی و مدارک تحصیلی شما
 • مدارک مهارت زبان انگلیسی شما (TOEFL یا IELTS)
 • یک گواهی رفتار خوب از نیروی پلیس کشور شما
 • اسناد بیمه سلامت سفر

کلام آخر:

برای پذیرش در دانشگاه‌های قبرس‌و زندگی ان‌جا همه‌ی گزینه‌ها را در نظر بگیرید. با متخصصین این‌ امر مشورت کنید و سپس اقدام کنید.

0 دیدگاه برای زندگی و تحصیل در قبرس چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید