بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق

یکی از مهم‌ترین معیارهای بسیاری از دانشجویان ایرانی رشته حقوق برای اپلای انتخاب بهترین دانشگاههای این رشته است. لازم است بدانید که رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در سراسر جهان است.

از طرف دیگر عده زیادی از دانشجویان ایرانی علاقه دارند تا به ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان مشغول شوند. لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که انتخاب برترین دانشگاه برای رشته حقوق از میان تعداد زیاد دانشگاه و مدرسه عالی در سراسر جهان، کار بسیار دشواری است. بنابراین در این مقاله قصد داریم چند نمونه از بهترین دانشگاه‌ها برای حقوق را از طرف دانشجویان ایرانی، معرفی نماییم تا کار انتخاب برای شما ساده‌تر گردد.

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق در آمریکا

در این کشور، دانشگاه هاروارد برای بیشتر افراد شناخته شده است. پس از این مرکز، دانشگاه یاله، دانشگاه کالیفرنیای برکلی، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه نیویورک از مراکزی هستند که بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقه دارند تا مدرک تحصیلی‌شان را از این دانشگاه‌ها دریافت نمایند.

راهنمای دریافت ترجمه مدرک تحصیلی

از طرف دیگر این دانشگاه‌ها از جمله مراکزی هستند که نامشان در فهرست برترین دانشگاه‌ها در سطح جهان ثبت شده است. علاوه بر مراکز تحصیلی و علمی که در بالا به آن اشاره شد، در این کشور دانشگاه شیکاگو، دانشگاه جورج تاون، دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس، میشیگان، پنسیلوانیا، دوک، دانشگاه کرنل، و هم‌چنین دانشگاه نورث وسترن نیز از جمله بهترین این دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در رشته حقوق هستند.

هم‌چنین در کانادا نیز چند دانشگاه برتر و پرمتقاضی در رشته حقوق وجود دارد که دانشجویان ایرانی از جمله متقاضیان ورود به این مراکز هستند. از جمله این مراکز تحصیلی، می‌توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه پریتیش کلمبیا اشاره کرد.

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق در اروپا

در کشورهای اروپایی نیز دانشگاه‌هایی وجود دارند که از جمله مراکز بسیار پر متقاضی برای ادامه تحصیل در رشته حقوق هستند. از جمله این کشورها می‌توان انگلستان را نام برد.

در این کشور، دانشگاه آکسفورد و کمبریج و مدرسه علوم سیاسی و اقتصاد لندن، شهرت جهانی دارند. پس از این مراکز نیز دانشگاه‌های دیگری از قبیل کینگز کالج لندن، دورهام و کویینز ماری لندن جای می‌گیرند که دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کنند.

در میان کشورهای اروپایی کشور آلمان نیز دارای 14 موسسه برجسته در رشته حقوق است. اما بهترین این مراکز عبارتند از: موسسه حقوقی لودویک ماکسیمیلیان و هم‌چنین مرکز هومبولت برلین.

راهنمای تعرفه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

در کشور اسپانیا نیز چندین دانشگاه برتر در رشته حقوق وجود دارد که از جمله این مراکز می‌توان دانشگاه UC3M مادرید را نام برد. هم‌چنین دانشگاه کلمپوتنس مادرید نیز رتبه بالایی را در پذیرش دانشجوی حقوق در سراسر دنیا دارد.

از میان کشورهای دیگر اروپایی که از جمله پرطرفدارترین و بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق از طرف دانشجوهای ایرانی هستند می‌توان به کشور هلند اشاره کرد. این کشور دارای 9 دانشگاه برتر در رشته حقوق است. از جمله معتبرترین و پرآوازه‌ترین این مراکز تحصیلی می‌توان به دانشگاه لایدن اشاره کرد.

کشور فرانسه نیز از جمله کشورهای اروپایی است که دارای چند دانشگاه معتبر و عالی رتبه در رشته حقوق است. از جمله مشهورترین این مراکز، دانشگاه پاریس پانتئون – سوربون است.

کشورهای دیگر اروپایی از جمله کشورهای سوئیس، بلژیک و ایرلند نیز هر یک دارای مراکز تحصیلی معتبری در این رشته هستند. از جمله دانشگاه‌های بسیار پرطرفدار حقوق در کشور سوئیس می‌توان دانشگاه ETH را نام برد.

برترین دانشگاه حقوقی در کشور بلژیک نیز مرکز تحصیلی و دانشگاه کاتولیک لون است که در دسته بندی بهترین دانشگاه‌های جهان نیز رتبه بالایی را کسب نموده است. کشور ایرلند نیز در میان کشورهای اروپایی دانشگاه‌های معتبری در زمینه حقوق دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به دانشگاه ترینیتی دوبلین و دانشگاه دوبلین اشاره کرد. کشور روسیه نیز دانشگاه لوموسونوف را دارد که این مرکز نیز در میان صد دانشگاه برتر در روسیه توانسته جایگاه بالایی را در پذیر دانشجویان ایرانی به خود اختصاص دهد.

راهنمای ثبت پیش فاکتور برای ترجمه مدارک رسمی 

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق در آسیا

در قاره آسیا دانشگاه پکینگ چین، دانشگاه تسینگ هوای چین و هم‌چنین دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی قرار گرفته‌اند که هر یک رتبه بالایی در پذیرش دانشجو کسب کرده‌اند.

علاوه بر این مراکز، دانشگاه ملی سنگاپور نیز از مراکز معتبر در زمینه تحصیل در رشته حقوق به شمار می‌رود. دانشگاه توکیو که در کشور ژاپن واقع شده نیز از دیگر مراکز علمی صاحب نام، در این زمینه است. دانشگاه ملی تایوان نیز از دانشگاه‌های معتبر در رشته حقوق است که در قاره آسیا واقع شده است.

بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق در آمریکای لاتین

کشور شیلی در آمریکای لاتین یکی از کشورهایی است که به پذیرش دانشجو در رشته حقوق اقدام می‌کند و دارای 8 دانشگاه برتر در این رشته است. از جمله این مراکز تحصیلی می‌توان دانشگاه های شیلی را نام برد.

دانشگاه سائوپائولو در کشور برزیل نیز از جمله مراکزی است که توانسته رتبه بالایی را در میان دیگر مراکز تحصیلی به دست آورد. کلمبیا، مکزیک و پرو نیز از جمله کشورهایی هستند که دانشجویان ایرانی زیادی را در رشته حقوق پذیرش می‌کنند و از جمله بهترین مراکز تحصیلی به شمار می‌روند.

 

0 دیدگاه برای بهترین دانشگاه‌ها برای رشته حقوق

دیدگاهتان را بنویسید