اپلای برای رشته ادبیات به چه صورت است؟

یکی از اصلی‌ترین رشته‌ها که زیر مجموعه علوم انسانی محسوب می‌شود؛ رشته ادبیات لست. این رشته علاقه‌مندان و طرفداران خاص خود را دارد. علاقه مندان به فرهنگ وزبان‌های مختلف ، شعر، داستان و تجزیه و تحلیل متون، اغلب داوطلب تحصیل در این رشته هستند.

حال اگر تحصیل در این رشته با تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان یکی شود، قطعا مزید بر علت خواهد بود و عاشقان این رشته را بسیار سرخوش خواهد کرد. برای اینکه بتوانید رشته ادبیات انگلیسی را در یکی از دانشاه‌های معتبر جهان بیاموزید، با ما همراه باشید.

رشته ادبیات انگلیسی

ادبیات به طور کلی به شامل انواع آثار از قبیل شعر، داستان، نثر ادبی، نمایشنامه یا هر متن دیگری می‌شود که توسط نویسنده‌ای خلق شده باشد. حال اگر این‌ متون و آثار به زبان انگلیسی باشد، به آن ادبیات انگلیسی گفته می‌شود.‌ توجه کنید که نویسنده قطعا نباید خود انگلیسی زبان باشد، بلکه تنها متن و نوشته اگر به زبان انگلیسی باشد  کفایت می‌کند.

راهنمای ترجمه سابقه بیمه برای اپلای

تاریخچه‌ی زبان و ادبیات انگلیسی که به صورت مدون درآمده باشد به ۵ قرن پیش باز می‌گردد. این رشته نه تنها به آثار نویسندگان در هر کجای دنیا اشاره دارد، بلکه سبک‌ها و ژانرهای مختلف را نیز در بر می‌گیرد.

کشورهای آمریکایی و برخی دیگر از کشورها از رشته‌ی ادبیات انگلیسی بهEnglish concentrator یاد می‌کنند و تحت ایک عنوان این رشته را در دانشگاه تدریس می‌کنند.

اپلای برای رشته‌ی ادبیات

درست است که در ایران نی این رشته تدریس می‌شود، اما یادگیری در محیطی که به این زبان مکالمه می‌کنند؛ یا اعتبار دانشگاه می‌تواند بسیاری را بر آن دارد تا برای تحصیل در این رشته به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

دو علت باعث می‌شود که علاقه‌مندان به این رشته به کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر سفر کنند:

  • خود دانشجویان به زبان دیگری غیر از زبان انگلیسی تسلط ندارند. در نتیجه تنها همین گزینه‌ها را از نظر می‌گذرانند.
  • تصور عموم بر این است که قرابت زبان و رشته با یکدیگر باعث می‌شود تا این رشته در این کشورها بهتر تدریس می‌شود

همین امر باعث می‌شود تا برای این رشته کشورهای آسیایی یا اروپایی که به زبان‌های دیگر تکلم می‌کنند مورد غفلت واقع شوند.

با این حال باید توجه کنید که اخذ ویزا از کشورهای انگلستان و آمریکا برای ایرانیان بسیار دشوارتر است. این گزینه را به هزینه‌ی بالای تحصیل اضافه نمایید.‌

ثبت سفارش برای ترجمه رسمی مدارک رشته ادبیات

بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی یا آسیایی وجود دارند که َمن دریافت هزینه‌ی کمتر، از دانشگاه‌های معتبرتری نیز برخوردارند. در نتیجه می‌توانید برای اپلای در این کشورها نیز اقدام نمایید.

دانشگاه‌های برتر

نشریه QS یکی از نشریاتی است که هر ساله برای هر رشته، دانشگاه‌های معتبر را ارائه می‌دهد. اعتبار این نشریه به حدی است که مبنای انتخاب بسیاری از دانشجویان برای دانشگاه مقصد می‌شود. فهرستی که د زیر آمده است بر مبنای اطلاعات همین نشریه ارائه می‌شود:

  1. دانشگاه آکسفورد: برای ورود به این دانشگاه در نقع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید آزمونی را بگذرانید. انا برای مقطع دکتری نیازمند مصاحبه‌ی اولیه هستید. این دانشگاه که حدودا سالانه نزدیک به ۳۰۰۰۰ پوند در سال هزینه را به شما تحمیل می‌کند، نیازمند نمره ۷ به بالا در آیلتس و ۱۰۰ به بالا در تافل در می‌باشد.‌اما توجه کنید ددلاین این دانشگاه متغیر است.
  2. دانشگاه کمبریج: برای ورود به این دانشگاه هم مانند دانشگاه آکسفورد باید در آزمون ورودی شرکت کنید یا مصاحبه کنید. شهریه‌ی دانشگاه حدود ۲۰۰۰۰ پوند در سال است و حدودا ۱۵ اکتبر تاریخ ددلاین این دانشگاه است. با این حال حتما باید ددلاین دانشگاه را دوباره بررسی کنید. اگر رتبه آیلتس شما ۷.۵ نیم کمتر یا تافلتان زیر ۱۱۰ است، از اپلای برای این دانشگاه منصرف شوید.
  3. دانشگاه هاروارد: این دانشگاه فقط برای مقطع ارشد آزمون و برای مقطع دکترا از مصاحبه‌ی اولیه برخوردار است.رتیه ۷.۵ و بالاتر در ایلتس و یا ۱۰۰ به بالا در تافل برای ورود الزامی است. تعجب نکنید ولی این دانشگاه حدود ۵۰۰۰۰دلار در سال هزینه خواهد داشت. با این حال ۲ ژانویه تاریخ ددلاین این دانشگاه است

مقاطع تحصیلی

کارشناسی در رشته‌ی ادبیات حدودا ۴ سال به طول خواهد انجامید. این دوره بیشتر به تاریخ ادبیات و بررسی آثار سلف می‌پردازد. بررسی شاهکارهای ادبیات دوران و قرون قبلی و تجزیه و تحلیل آن‌ها در این دوره انجام می‌شود‌

کارشناسی ارشد دوره‌ای دو ساله است که تمرکز بر روی یک دوره یا مکتب خاص است. ر این دوره است که دانشجویان خود با کمک اساتید اقدام به تولید محتواهای به زبان انگلیسی می‌کنند

دوره دکترا بین ۳ تا ۶ سال به طول خواهد انجامید. با این حال که نیازمند مدرک ارشد این رشته هستند اما برخی از دانشگاه‌ها دکترا را به طور پیوسته ارائه می‌دهند.

کلام آخر:

جای تعجبی ندارد اگر هر کس علاقه داشته باشد تا ادبیات انگلیسی را در کشوری مانند انگلستان که مهد این زبان است ادامه دهد. قطعا تحصیل در این رشته نه تنها دانشجو را فردی انتقادی می‌پروراند بلکه باعث می‌شود در آینده بتوانند شغل‌هایی مانند نویسندگی را نیز تجربه نمایند.

بهتر است قبل از هرکاری به بررسی دانشگاه‌ها بپردازید تا مناسب‌ترین دانشگاه‌ را متناسب با رشته‌ی خودتان برگزینید.

نویسنده: محمدرضا برچسب‌ها:,
ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر