ترجمه مدارک تمکن مالی

در فرآیند دریافت ویزا از سفارت کشور ها، متقاضی ملزم به ارائه مدارک و اسناد متفاوتی بسته به نوع ویزا درخواستی و همچنین قوانین آن کشور می باشد. یکی از مهم ترین این ها مدارک تمکن مالی هستند، نقش مدارک این گروه همانطور که از نام آن پیداست اثبات وضعیت و قدرت مالی یا همان تمکن مالی فرد متقاضی می باشد. به عنوان مثال برای ویزا توریستی باید با ارائه مدارک تمکن مالی مانند سند خودرو یا سند ملک، اجاره نامه و یا مبایعه نامه، اظهار نامه و تراز نامه مالیاتی و … به سفارت و افسر مسئول اطمینان خاطر بدهید که حتما پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزا خود به کشور باز خواهید گشت و همچنین در صورت هرگونه حادثه و خرابی در آن کشور توانایی پرداخت خسارت وارده را دارید. اما برخلاف ویزا توریستی به عنوان نمونه برای ویزا تحصیلی کشوری مانند کانادا باید گواهی تحت عنوان گواهی اثبات تمکن مالی از بانک خود بگیرید و به سفارت این کشور در ترکیه ارائه دهید. گروه مدارک تمکن شامل تعداد نسبتا زیادی از مدارک و اسناد متفاوتی می باشد و نحوه دریافت و یا ترجمه رسمی هر کدام با دیگر تفاوت دارد. در ادامه نحوه دریافت و ترجمه رسمی برخی از این مدارک و اسناد به طور خلاصه توضیح داده شده است.

گواهی تمکن مالی

گواهی تمکن مالی یا نامه تمکن مالی (Bank statement) معمولا از سوی سفارت خانه ها درخواست می شود. در این گواهی معمولا مانده حساب و معادل آن به ارز های رایج، گردش چند ماه اخیر و مبالغ واریز و برداشت ذکر می شود. این گواهی به راحتی از سوی بانک قابل دریاف است و از آن جایی که بخش بین الملل بانک مسئول صدور این گواهی است به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بسته به درخواست متقاضی صادر می شود و نیازی به ترجمه رسمی آن نیست.

نامه گردش حساب

گواهی گردش حساب بانکی یا نامه گردش حساب (Bank account turnover) برخلاف گواهی تمکن مالی شامل جزئیات دقیق تمامی واریز ها و برداشت های چند ماه گذشته حساب شخص می شود. اطلاعات کامل گردش حساب که شامل تاریخ و ساعت دقیق هر تراکنش، مبلغ دقیق و معال آن به ارز های رایج و … در این گواهی موجود هستند و از همین جهت برخلاف گواهی تمکن مالی که تنها یک صفحه است گواهی گردش حساب ممکن است شامل چندین صفحه باشد. البته برای دریافت این گواهی نیز می توانید با مراجعه به بانک مربوط این گواهی را در زبان فارسی و یا انگلیسی دریافت کنید.

اجاره نامه یا مبایعه نامه

سند مربوط به اجاره نامه یکی دیگر از مدارک گروه تمکن مالی برای دریافت ویزا می باشد. از آنجایی که در داخل این سند مقدار مبلغ اجاره ذکر شده می تواند اثبات کننده تمکن مالی به سفارت باشد و همچنین دلیلی باشد بر بازگشت شخص متقاضی به کشور خود پس از اتمام اعتبار ویزا. ترجمه رسمی اجاره نامه با تاییدات در صورتی که شامل کد رهگیری و یا هولوگرام باشد به راحتی قابل انجام است. البته اگر تنها مهر و امضاء دفتر املاک را شامل باشد و حاوی کد رهگیری نباشد تنها قابلیت ترجمه رسمی را دارد.

سند مالکیت خودرو

این سند نیز می تواند به عنوان مدرک تمکن مالی به سفارت ارائه شود. با ارائه اسناد مربوط به مالکیت وسایل نقلیه همانند اجاره نامه می تواند خیال سفارت و افسر مسئول را از بازگشت شما به کشور و نداشتن هیچگونه نیت و قصدی برای پناهندگی راحت کند. ترجمه رسمی سند خودرو به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه اگر دارای هولوگرام رسمی اداره راهنمایی و رانندگی کشور باشد به راحتی قابل انجام است.

ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر