اپلای برای رشته ورزشی چه راه حلی دارد؟

یکی از رشته‌هایی که برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌توانید برای آن درخواست دهید، رشته تربیت بدنی است، از آنجایی که این رشته یکی از محبوب‌ترین رشته‌های علمی محسوب می‌شود متقاضیان زیادی جهت اپلای برای آن اقدام می‌کنند، در این مقاله به بررسی شرایط اپلای رشته‌های ورزشی می‌پردازیم.

اپلای رشته‌های ورزشی در خارج از کشور

رشته تربیت بدنی یکی از رشته‌های پر متقاضی جهت اپلای و اخذ پذیرش در خارج از کشور محسوب می‌شود، بعد از کسب مدرک معتبر در این رشته دانشگاهی به ویژه در دانشگاه‌های مطرح دنیا شما می‌توانید به عنوان یک مدرس یا مربی معتبر فعالیت داشته باشید، تحصیل در یک دانشگاه خارجی در رشته‌های ورزشی شما را با فرهنگ و بینش‌های مختلفی در این رشته دانشگاهی آشنا می کند.

راهنمای ترجمه مدارک برای اپلای رشته تربیت بدنی

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها برای رشته‌های ورزشی شما می توانید در رشته‌هایی با گرایش‌های مختلف درخواست بدهید، از جمله این رشته‌ها می‌توان به جامعه شناسی ورزشی، بیومکانیک تربیت بدنی، پزشکی ورزشی، فیزیولوژی ورزش، روانشناسی ورزشی، فلسفه ورزش و مدیریت ورزشی اشاره کرد.

انتخاب بهترین گرایش رشته تربیت بدنی برای اخذ اپلای

حتما این سوال بسیاری از کاربران است که بهترین گرایش در رشته‌های ورزشی و تربیت بدنی برای درخواست اپلای کدام است، اگر می‌خواهید در تحصیل در این رشته‌های موفق باشید بهتر است به دنبال انتخاب گرایشی باشید که شرایط آن با شرایط جسمی، روحی، سلیقه‌ای، معدل و شرایط تحصیلی و البته شرایط بودجه‌ای شما سازگار باشد.

دانشجویان ایرانی بیشتر برای اخذ پذیرش در کدام کشورها ثبت نام می‌کنند

زبان تحصیل در کشورهای مختلف با توجه به پارامترهای مختلف تعیین می‌شود، زبان رسمی کشور، میزان جذب دانشجو‌های بین‌المللی توسط یک کشور یا یک دانشگاه، ملیت اساتید یک دانشگاه، سطح علمی دانشگاه و نوع دانشگاه از این دست عوامل است. در رشته‌های ورزشی اکثر متقاضیان علاقمند به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و امریکا هستند، در صدر فهرست کشورهای مورد استقبال می‌توان به کشورهایی چون دانمارک، نروژ، استرالیا، ایتالیا، آلمان، مالزی، کره جنوبی و اتریش اشاره کرد، ضمن این که شرایط پذیرش دانشجوی بین المللی در کشوری چون امریکا بسیار سخت‌تر بوده و در اکثر رشته‌ها تنها از میان کشورهای خاصی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

ثبت سفارش برای ترجمه رسمی مدارک تربیت بدنی

مهارت‌های زبانی در اخذ پذیرش در رشته‌های ورزشی تا چه اندازه تاثیرگذار است

اکثر دانشگاه‌های بین المللی یا دانشگاه‌هایی که از کشورهای مختلف دانشجو می‌پذیرند کورس‌هایی با زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، اما در برخی از کشورها در مقاطع مختلف دانشگاهی نیاز به دانستن مهارت‌های زبانی آن کشور نیز وجود دارد، به طور مثال در دانمارک برای اخذ پذیرش دانستن زبان انگلیسی کفایت می‌کند اما در صورتی که بخواهید از تسهیلات تحصیل رایگان و بورس تحصیلی استفاده کنید دانستن زبان دانمارکی یک الزام است، همچنین در صورتی که قصد دارید که برای مقطع لیسانس اقدام نمایید، باید بدانید که مقطع لیسانس در این کشور صرفاً به زبان دانمارکی ارائه می‌شود.

در کشور نروژ نیز رشته‌های مدیریت ورزشی، مطالعات ورزشی هوازی، بیولوژی ورزشی، سلامت و مربی‌گری به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. اما اگر بخواهید در مقطع لیسانس در این کشور ادامه تحصیل دهید باید زبان نروژی بیاموزید.

زبان تحصیل در کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی است. کشور مالزی از دیگر کشورهای آسیایی محبوب برای دانشجویان تربیت‌بدنی است که خوشبختانه دانشگاه‌های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند. زبان رسمی کشور مالزی مالاییایی بوده اما زبان تحصیل در این کشور انگلیسی است.

بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در رشته‌های تربیت بدنی و ورزشی

اگر بخواهیم به بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در رشته‌های ورزشی اشاره کنیم این فهرست بهترین نمونه خواهد بود:

دانشگاه لافبورو در انگلستان

کوئینزلند در استرالیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه سیدنی

دانشگاه تورنتو

دانشگاه بیرمینگام

دانشگاه فلوریدا

دانشگاه اوهایو

دانشگاه آلبرتا و دانشگاه باث نام برد.

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه اکستر در انگلستان

دانشگاه میشیگان

دانشگاه داکین استرالیا

شرایط اخذ پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی رشته های ورزشی

علاقمندان به ادامه تحصیل در رشته‌های ورزشی  می‌توانند در سه  مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر خارجی نمایند.

در مقطع لیسانس اگر دانشجویان جزو قهرمانان ورزشی کشور باشند، برای آنها برخی از شرایط مانند داشتن قد را لحاظ نکرده و پذیرش این دسته از دانشجویان چه در ایران و چه در خارج از کشور در اولویت قرار می‌گیرد. در مصاحبه حضوری مقطع کارشناسی تربیت‌بدنی آمادگی جسمانی فرد سنجیده می‌شود و آزمون دو و میدانی و انعطاف بدنی از دانشجو گرفته می‌شود. دانشجو پس از موفقیت در مصاحبه حضوری به عنوان دانشجوی رشته تربیت‌بدنی شناخته شده و باید در یک دوره چهار ساله 136 واحد درسی را پشت سر بگذارد.

دانشجویانی که دارای معدل بالا و رزومه قوی در مقطع لیسانس در یکی از رشته‌های تربیت بدنی و ورزشی باشند، می‌توانند به راحتی جهت اخذ پذیرش برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنند.

افراد زیادی ترجیح می‌دهند که مقطع دکتری رشته تربیت‌بدنی را در خارج از کشور دنبال کنند، برای این کار لازم است تا فارغ‌التحصیلان رزومه قوی داشته باشند و دارای یک یا چند مقاله آی اس آی باشند، کسب نمره بالا در تافل یا آیلتس، یا داشتن مدرک معتبر از دانشگاه‌های معتبر کشور از دیگر شروط اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری تربیت‌بدنی است.

0 دیدگاه برای اپلای برای رشته ورزشی چه راه حلی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید