روش های آزادسازی مدرک

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، نیاز دارید تا مدارک خود را قبل از هر اقدامی آماده کنید، برای فارغ‌التحصیلانی که در دانشگاه‌های دولتی و به شکل روزانه تحصیل کرده‌اند با توجه به منطقه‌ای که در آن تحصیل کرده‌اند و به ازای هر سال تحصیل تعهد خدمتی وجود دارد و تا زمان پایان این تعهد مدرک دانشگاهی آنها در گرو دانشگاه باقی خواهند ماند، این مسئله باعث می‌شود که در صورت نیاز به این مدرک در زمان درخواست اپلای با مشکل مواجه شوند. در این مطلب کوتاه به روش‌های آزادسازی مدرک دانشگاهی خواهیم پرداخت.

روش‌های آزادسازی مدرک دانشگاهی

برای این که بتوانید مدرک دانشگاهی خود را آزاد کنید در حالت کلی سه راه وجود دارد که شامل موارد زیر خواهد بود:

– پرداخت نقدی هزینه

– نامه عدم کاریابی

– سابقه بیمه

 

ثبت سفارش ترجمه مدرک تحصیلی 

برای آزادسازی مدرک دانشگاهی اولین اقدام تسویه حساب با دانشگاه است، بعد از تسویه حساب کردن با دانشگاه باید وارد وبسایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم شده و بعد از بارگزاری مدارک لازم به بخش لغو تعهد و آزادسازی مدرک وارد شوید، در این بخش باید روشی که برای آزاد سازی مدرک دانشگاهی خود استفاده می‌کنید را مشخص کنید.

نامه عدم کاریابی برای آزاد سازی مدرک دانشگاهی

برای دریافت نامه عدم کاریابی نیاز است که شما در یک کاریابی رسمی، معتبر و مورد تایید وزارت علوم ثبت نام کنید، بعد از گذشتن مدت زمان مشخصی و عدم یافتن شغل مناسب با تخصص شما کاریابی نامه‌ای با مضمون عدم یافته شدن شغلی متناسب با مدرک دانشگاهی و تخصص شما به شما تحویل می‌دهد. این زمان باید حداقل شش ماه باشد.

با دریافت این نامه می‌توانید مدرک تمام مقاطع تحصیلی خود را آزاد کنید. نکته مهم بعدی این است که در زمان آزادسازی مدرک شما نباید در حال تحصیل در مقطع بالاتری باشید، به طور مثال اگر در حال تحصیل در مقطع دکترا هستید نمی‌توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را آزاد کنید.

یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد و آن این است که باید حداکثر 6 ماه از زمان فارغ‌التحصیلی شخصی که درخواست آزاد سازی مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی ثبت کرده است گذشته باشد، در صورت مذکر بودن باید حداکثر یک سال از زمان دریافت کارت پایان خدمت و معافیت دائم گذشته باشد.

آزاد سازی مدرک دانشگاهی با پرداخت هزینه

این شیوه یکی از ساده‌ترین روش‌های آزادسازی مدرک دانشگاهی است، در این روش متقاضی با پرداخت هزینه ریالی که مشخص شده است ظرف مدت 5 تا 20 روز مدرک خود را آزاد می‌کند.

هزینه آزادسازی مدرک از این روش فاکتورهای مختلفی را شامل می‌شود که می‌توان به سال شروع و پایان مقطع تحصیلی مورد نظر، میزان سابقه کار، مقطع تحصیلی که قرار است مدرک آن آازد شود، گروه تحصیلی و سهمیه منطقه‌ای که در زمان کنکور در آن حضور داشته اید از جمله مواردی است که در تعیین هزینه آزادسازی مدرک به آن توجه می‌شود.

آزادسازی مدرک دانشگاهی با سابقه بیمه

برای کسانی که دارای سابقه کار با بیمه بعد از فارغ‌التحصیلی هستند می توان از این روش برای آزادسازی مدرک دانشگاهی استفاده کرد. مواردی که در این روش به آنها توجه می‌شود شامل مقعطی که فرد از آن دانش آموخته و منطقه و سهمیه‌ای که در زمان کنکور در آن قرار داشته است خواهد بود. ضمن این که سابقه بیمه در زمان تحصیل مشمول این مورد نخواهد بود و سوابق بیمه‌ای بعد از اخذ مدرک دانشگاهی مورد نظر است.

به تعداد سال‌های رد شدن بیمه از سال‌های تعهد خدمت فارغ التحصیل کسر خواهد شد. در مورد فارغ‌التحصیلان مذکر نیز دوران خدمت سربازی شامل کسر از دوران تعهد خدمت خواهد شد. برای آزاد کردن مدارک دانشگاهی ابتدا با توجه به سابقه بیمه مدرک کارشناسی و سپس مدرک کارشناسی ارشد آزاد خواهد شد.

 

نویسنده: محمدرضا برچسب‌ها:, ,
ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر