مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

ویزای شنگن یکی از ارزشمندترین انواع ویزاهای اروپایی است و سالانه افراد زیادی خواستار دریافت آن هستند‌. با داشتن این ویزا می‌توانید به مدت مشخص در کشورهای عضو شینگن تردد کنید‌. در سال ۱۹۵۰ قراردادی بین تعداد زیدی از کشورهای اروپایی پایی بسته شد‌. در منطقه شینگن تردد مسافر و حمل و نقل کالا به سادگی انجام می‌شود و سختگیری‌های رایج مرزی وجود ندارد.

اگر از داخل ایران ویزای شینگن خود را دریافت کنید، می‌توانید بین ۲۶ کشور اروپایی به سادگی تردد داشته باشید. آلمان، یونان، مالت، سوئد، بلژیک، ایسلند، نروژ، جمهوری چک، استونی، لتونی، لیختن اشتاین، پرتغال، اتریش، هلند سوئیس، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، دانمارک، فنلاند، لوکزامبورگ، اسلواکی، فرانسه لیتوانی و اسلوونی این ۲۶ کشور را تشکیل می دهند.
مدارکی که برای اخذ این ویزا نیاز دارید به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.
1. مدارک مالی، ملکی، شغلی، اطلاعات فردی
2. فرم آنلاین درخواست ویزا

ثبت سفارش آنلاین ترجمه مدارک جهت ویزا شینگن

بسیاری از این مدارک نیاز به ترجمه رسمی در دارالترجمه دارند و باید به تایید وزارت دادگستری برسند.
در ادامه بیشتر در مورد این مدارک صحبت میکنیم.
ویزای شینگن خود را از کدام کشور دریافت کنیم؟

برای اخذ ویزای کشورهای شینگن باید از طریق یک کشور اقدام کنید. هر کشوری که در ابتدای سفر خود می‌خواهید اول وارد آن شوید، همان کشوری است که باید مدارک ویزای خود را به آنجا ارسال کنید.
بر اساس اینکه چند بار می‌خواهید وارد کشورهای حوزه شینگن شوید، ۳ نوع ویزا در دسترس شما است.
1. یک بار ورور به حوزه شینگن: با داشتن این ویزا شما فقط یک بار می‌توانید وارد حوزه شینگن شوید.
2. دوبار ورود به حوزه شینگن: با داشتن این ویزا می‌توانید دوبار وارد حوزه شینگن شوید.
3. سه بار ورود به حوزه شینگن: با داشتن این ویزا می‌توانید سه بار به حوزه کشورهای شینگن وارد شوید.
بر اساس قصد خود از مسافرت به کشورهای حوزه شینگن، نیاز به یکی از این سه نوع ویزا دارید. از هر کشوری برای این ویزا اقدام کنید، معمولا به مدارک یکسانی نیاز دارید.
برای اخذ ویزای شینگن به چه مدارکی نیاز دارید؟
در اینجا تمام مدارکی که برای ویزای خود نیاز دارید را به طور یکجا می‌توانید مطالعه کنید.
مدارک شغلی
تمام افراد در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، باید مدارک خود را برای دریافت ویزا آماده کنند. حتی دانش‌آموزان، افراد خانه‌دار و بازنشسته‌ها هم باید مدارک مشخصی را آماده کنند.
خویش‌فرماها

برگه‌های پرداخت دارایی و مالیات، اصل و ترجمه مجوز کار یا اصل و کپی مجوز ثبت شرکت باید توسط خویش‌فرماها آماده شود.
کارمندان

کارمندان باید برگه استخدام یا گواهی اشتغال، سمت خود در محل کار، تاریخ شروع به کار، فیش حقوقی، بازه زمانی مرخصی و برگه موافقت با دوره مرخصی را برای دریافت ویزای شینگن آماده کنند.
بازنشستگان

این عزیزان باید مدرک بازنشستگی خود از سازمان بازنشستگی را دریافت و آن را ارائه دهند.
دانش‌آموزان‌

دانش‌آموزان و دانشجویان نیاز به ارائه گواهی تحصیلی دارند. همچنین مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی نیز باید مشخص شد. در نهایت نامه موافقت با مرخصی مدت زمان آن باید ضمیمه پرونده شود.
خانه‌دارها و بیکارها

این افراد در صورتی که شخصی تکفل آن‌ها را به عهده بگیرد، می‌توانند با ارائه سند ازدواج یا سند اشتغال همسر خود ویزا بگیرند.
خرید و رزرو بلیط
باید بلیط رفت و برگشت خود را خریداری و رسید یا کپی آن را ضمیمه سایر مدارک خود کنید. تاریخ این بلیط توسط مامور سفارت بررسی می‌شود و باید دقیقا با تاریخ ورود به منطقه شینگن و خروج از آن مطابقت داشته باشد.
مدارک یا واچر رزرو هتل یا اجاره خانه
مدارک اقامت خود را باید تسلیم سفارتخانه مقصد کنید. واچر هتل، اجاره منزل یا اقامت در پانسیون باید در اختیار ماموران قرار بگیرد. همچنین اگر در منزل دوست یا اقوام اقامت دارید، مدارک مربوط به آن را باید در اختیار سفارت قرار دهید.
فیش پرداخت هزینه‌های درخواست ویزای شینگن
این رسید زمانی که در سفارتخانه مورد نظر حضور دارید، بعد از پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا به شما داده شده. در طی مراحل اخذ ویزا، این رسید ضمیمه پرونده می‌شود.

دو الی سه قطعه عکس
عکس شما باید به فرمت عکس پاسپورت بوده اما شبیه آن نباشد. پس زمینه سفید داسته و در سایز ۳.۵*۴.۵ چاپ شود. توجه کنید که عکس باید حداکثر مربوط به ۶ ماه قبل بوده و با صورت فعلی شما تناقض زیادی نداشته باشد.
ارائه گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی
گذرنامه باید دست کم ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی داشته باشد.
داشتن تمکن مالی و گروش حساب
به بانک خود بروید و اطلاعات حداقل سه تا شش ماه اخیر حساب خود را در بیاورید. این اطلاعات مالی باید به یورو باشد. همچنین برای معتبر بودن باید به مهر و امضای رئیس شعبه برسد.
فرم درخواست ویزای شینگن
تمام افرادی که قصد مسافرت به حوزه شینگن را داند، باید فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنند. حتی کودکان نوزادان هم باید این فرم را داشته باشند.

نویسنده: محمدرضا برچسب‌ها:, , , , , ,
ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر