اپلای برای رشته فیزیک در بهترین دانشگاه‌های دنیا

فیزیک یکی از رشته‌های نظری و علمی بی حد و مرز است. اگرچه قوانین ثابتی محوریت فیزیک را تشکیل می‌دهد، اما همیشه دریچه‌های تازه‌ای از آن به زوی فیزیکدانان باز می‌شود. اپلای برای رشته فیزیک می‌تواند سما را در لیست دانشجویان برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دهد.

هرسال بسیاری از دانشجویان ایران تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌گیرند. خیلی اهمیت دارد که با دانشگاه‌های برتری که بسیاری از ایرانی‌ها برای اپلای تحصیلی در رشته فیزیک اقدام کرده‌اند آشنا شوید. همچنین آشنایی مختصر در مورد شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌تواند چراغ راه شما باشد.

ثبت سفارش برای ترجمه مدارک رشته فیزیک 

شرایط اپلای برای رشته فیزیک

رشته فیزیک در بهترین دانشگاه‌های دنیا معمولا به دو دسته کلی کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شود. هرکدام از این دو دسته مباحث مربوط به خود را دارند. شما با توجه به علاقه، توانایی و نمرات خود، در یکی از این دو دسته کلی می‌توانید ادامه تحصیل دهید.

ریزنمرات دروس ریاضی و فیزیک شما در دوران تحصیل، از مدارک مورد نیاز برای دریافت اپلای تحصیلی است. هرچه نمرات شما بالاتر باشد، شانس اینکه در دانشگاه‌های برتر اپلای بگیرید بیشتر است. البته بعضی از دانشگاه‌ها علاوه بر توجه به ریزنمرات، یک آزمون ورودی از متقاضیان دریافت می‌کنند.

مدارک دریافت ویزا بعد از اپلای برای رشته فیزیک عبارتند از:

 • اثبات اینکه شما از لحاظ مالی تمکن کافی دارید
 • گرفت وقت آنلاین از سفارت
 • ارائه مدارک شناسایی نظیر پاسپورت، کارت ملی و شناسنامه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • تعیین محل اقامت (پانسیون، خوابگاه دانشجویی، خانه اقوام و…)
 • ۲ قطعه عکس به‌روز

مدارک تحصیلی مورد نیاز شما برای اپلای تحصیلی رشته فیزیک بطور کلی شامل موارد زیر هستند.

 • در بسیاری از دانشگاه‌ها برای ورود به زیرشاخه‌های مربوط به فیزیک، باید آزمون ورودی GRE را با موفقیت طی کنید. البته بعضی کشورها نظیر کانادا از این آزمون استفاده نمی‌کنند.
 • مشخص کردن گرایش
 • پر گردن فرم آنلاین
 • ارائه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و…)
 • ارائه ترجمه مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات
 • داشتن مدرک زبان معتبر و مورد تایید دانشگاه
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

هزینه‌های اپلای برای رشته فیزیک

در بسیاری از کشورها یک سری بورسیه تحصیلی جهت رفاه حال دانشجویان به آن‌ها داده می‌شود. دانشجویان می‌توانند با کمی تلاش خود را واجد شرایط دریافت این بورسیه‌های تحصیلی کنند. در صورت داشتن شرایط لازم، در بسیاری از مواقع تمام هزینه‌های تحصیل شما توسط دانشگاه پرداخت می‌شود.

در غیر اینصورت باید هزینه‌هایی نظیر شهریه دانشگاه، محل اقامت، خورد و خوراک و… در کشور مورد نظر را شخصا تامین کنید. البته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، به راحتی می‌توانید مشغول به کار شوید و هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را فراهم کنید. ساعات کاری برای دانشجویان محدود است، اما حقوق آن برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی کافی است.

البته تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا مزایای بسیاری دارد. آینده کاری مطمئن و داشتن جایگاه اجتماعی عالی بعد از فارغ‌التحصیل شدن، تنها بعضی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا است.

ایرانیان متقاصی کدام کشور برای اپلای رشته فیزیک هستند؟

بدون تردید ایالات‌ متحده آمریکا قوی‌ترین قطب فیزیک در تمام دنیا است. دانشگاه‌های این کشور هرسال در لیست بهترین دانشگاه‌های فیزیک دنیا قرار می‌گیرند. موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس، دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی بعضی از برترین دانشگاه‌های آمریکایی در رشته فیزیک هستند.

بعد از آمریکا می‌توان به دانشگاه‌های امپریال لندن، مونیخ، ملی سنگاپور، لومونوسوف مسکو، موسسه فناوری توکیو و دانشگاه منچستر بعنوان برخی از بهترین دانشگاه‌های فیزیک مورد علاقه دانشجویان ایرانی اشاره کرد.

این دانشگاه‌ها مجهز به بهترین آزمایشگاه‌ها و موسسه‌های تحقیقاتی هستند. دانشجویان پس از ورود باید بسرعت خود را با شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها هماهنگ کنند. دریافت اپلای برای رشته فیزیک تنها نقطه آغاز تبدیل شدن به یک انسان و فیزیکدان موفق است.

نویسنده: محمدرضا برچسب‌ها:, , ,
ثبت سفارش تماس با دارالترجمه
برای چت آنلاین در واتس‌اپ کلیک کنید
تلفن: 66469720-021 و 66469735-021
گفتگو با مدیر