روش های پذیرش تحصیلی از آمریکا

ایالات متحده بیش از 4000 موسسه تحصیلات عالی را در خود جای داده است. انواع متنوعی از رشته‌ها و انواع مختلف موسسات برای پذیرش در ایالات متحده ، ایالات متحده را به یکی از بهترین‌گزینه برای  تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است.

تحصیل در ایالات متحده آمریکا: تعداد دانشکده ها

با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل به ایالات متحده آمریكا سفر می‌کنند، این كشور تنوع چشمگیری در زمینه‌ی دانشكده ها برای انتخاب دارد

همیشه تحصیل و زندگی در ینگه‌ی دنیا برای همه جذابیت داشته است.‌آمریکا به واسطه‌ی شناختی که در جهان از خود برجا گذاشته است، توانسته علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب نماید.

افراد زیادی علاقه دارند تا بتوانند مدرک تود را از دانشگاه‌های معتبر دریافت نمایند. حال اگر این دانشگاه معتبر در کشوری مانند کشور آمریکا باشد، بیش از پیش می‌تواند برای هر کسی جذاب باشد.

تعرفه رسمی ترجمه مدارک تحصیلی در سال 1400

بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا توانسته‌اند رتبه‌بندی بالایی در رنکینگ جهانی به دست آورند. اعتبار مدرک این دانشگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست‌. به همین دلیل می‌خواهیم سری به این کشور بزنیم و با هم با دانشگاه‌های معروف این کشور آشنا شویم‌.

دانشگاه‌های برتر کشور آمریکا

آمریکا دانشگاه‌های زیادی دارد که همه‌ی آن‌ها معتبر نیستند. اگر می‌خواهید مدرک خود از یکی از دانشگاه‌های آمریکا کسب کنید، بهتر است حتما تلاش کنید تا از دانشگاهی املای بگیرید که در رنکینگ جهانی هم معتبر باشد. بیایید با هم این دانشگاه‌ها را از نظر بگذرانیم‌.

این کشور دارای بیش از ۱۵۰ دانشگاه با رتبه‌بندی بالا در رنکینگ جهانی است و پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است. اما کدام یک از این دانشگاه‌ها برترین رتبه‌ها رادارند؟ با ما همراه باشید.

دانشگاه های برتر ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا بهترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای داده است. آموزش با کیفیت یکی از بارزترین ویژگیهای سیستم آموزشی ایالات متحده است. هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا ، باید دانشگاه‌های برتر جهان را بشناسید. روند درخواست برای تحصیل در ایالات متحده ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. بر اساس رتبه بندی جهانی QS ، دانشگاه های زیر در برترین دانشگاه های ایالات متحده قرار دارند

 

موسسه تکنولوژی ماساچوست

دانشگاه استنفورد

دانشگاه هاروارد

موسسه فناوری کالیفرنیا

دانشگاه شیکاگو

 • دانشگاه هاروارد

بد نیست بدانید که این دانشگاه در حال حاضر مفتخر به کسب رتبه‌ی ۱ رنکینگ جهانی است. این دانشگاه معتبرترین دانشگاه دنیا محسوب می‌شود. این دانشگاه قدیمی نام خود را از کشیشی به نام جان هاروارد به ودیعه گرفته است.

بیشترین محبوبیت این دانشگاه در رشته‌هایی مانند علوم انسانی، مهندسی، دندان پزشکی، الهیات و حقوق است. این دانشگاه که ثروتمندترین دانشگاه جهان است، غنی‌ترین‌کتابخانه‌ی دنیا را نیز دارد.

 • دانشگاه استنفورد

این دانشگاه که از ۱۸۹۱ آغاز به کار کرده است دارای دانشکده‌های در رشته‌های پزشکی، مهندسی  علوم بازرگانی و حقوق است. اما آمارها نشان می‌دهند که دانشکده‌ی حقوق و مهندسی برترین دانشکده‌ در سطح جهانی هستند.

این دانشگاه رقابتی‌ترین دانشگاه جهان است. به همین دلیل ورود به این دانشگاه بسیار سخت است. از این رو است که هرکس مدرک این دانشگاه را داشته باشد، به این معنی است که مدرک معتبری را از آن خود کرده است.

 • دانشگاه ام آی تی

دانشگاه ام ای تی یا موسسه‌ی فناوری ماساچوست، در ایالت کمبریج تاسیس شده است. این دانشگاه غیر دولتی، یکی از معتبرترین و افتخار آفرین‌ترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود. ۵ دانشکده ۱ کالج و ۲۲ مرکز آموزشی از بخش‌های مختلف این دانشگاه معتبر خصوصی جهان است.

تاکنون ۸۰ بار این دانشگاه توانسته جایزه‌ی نوبل را در دستان دانشجویان  خود ببیند.  ۴۷ مدال نیز به پاس پژوهشگری به دانشجویان این دانشگاه اهدا شده است

پیش فاکتور ترجمه رسمی مدارک برای اپلای

مدارک تحصیلی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

دانشگاه های ایالات متحده بیش از 2 میلیون دوره را به ترتیب  2 و 4 ساله در موسسات خود تدریس می‌کند. عمدتا 2 نوع موسسه در ایالات متحده وجود دارد که انواع مختلفی از مدارک دانشگاهی را ارائه می‌دهند. طیف گسترده‌ای از دوره‌ها و دانشگاه‌ها در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی می توانند انتخاب کنند

 

چگونه دانشگاهی برای تحصیل در U.S.A انتخاب کنیم؟

انتخاب دانشگاه مناسب از بین بیش از 4500 موسسه می‌تواند  روندی دلهره آور باشد. در چنین شرایطی ، روش حذف گزینه  می‌تواند برای دانش آموزان معجزه کند.

با توجه به عوامل زیر، لیستی از دانشگاه‌ها تهیه کنید. سپس لیست های 2 و 3 را انتخاب کنید و گزینه‌هایی را که با معیارهای شما مطابقت ندارند حذف کنید.

 

 • لیست اول

با توجه به عوامل زیر اولین لیست کالج های خود را تهیه کنید.

 

 • هزینه: این مهمترین عامل برای اکثر دانشجویانی است که تصمیم به تحصیل در ایالات متحده آمریکا می گیرند. تمام اطلاعات مربوط به سفر و زندگی در ایالات متحده را جمع آوری کنید.

 

 • دانشکده و تحقیقات آنها: از آنجا که برای پذیرش بیشتر یک متقاضی توسط اعضای هیئت علمی ارزیابی و توصیه می شود، دانشجویانی که می‌خواهند پذیرش بالاتر در ایالات متحده را دنبال کنند باید از اعتبار بخش و عضو هیئت علمی که در آن پذیرفته شده‌اند بدانند.
 • برنامه‌های ارائه شده: یک متقاضی باید برنامه‌ای را انتخاب کند که متناسب با سطح هوش خود باشد. بنابراین ، برنامه ارائه شده در یک دانشگاه خاص باید فاکتورهای اصلی در هنگام انتخاب دانشگاه باشد.
 • کمک مالی: دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی عالی ، نمره بالا GRE / GMAT و کارهای تحقیقاتی گسترده هستند، معمولاً شانس بیشتری برای برخورداری بورسیه محسوب می‌شوند. دانستن اینکه چه نوع بودجه‌ای توسط دانشگاههای ایالات متحده ارائه می‌شود و میزان رقابت پذیری آن بودجه می‌تواند گامی به جلو باشد.
 • محل سکونت و مسکن: زندگی 3-4 ساله خوب در یک کشور دارای فاکتورهای زیادی است که برای هر فردی از اهمیت زیادی برخوردار است. بررسی اینکه این دانشکده در محیط شهری یا روستایی قرار دارد ، آیا فضای دانشگاه در ساحل یا دشت قرار دارد ، آب و هوا گرم یا سرد است ، همه عواملی است که ممکن است در تصمیم دانشجویان در مورد انتخاب دانشگاه تأثیر بگذارد.

 

 • لیست دوم
 • دانشگاههایی را که با معیارهای شما مطابقت ندارند حذف کنید.

 

 • 20-35 دانشگاه را انتخاب کنید و وب سایت رسمی آنها را برای مهلت درخواست دانشگاه برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا ، کاتالوگ دوره و غیره بررسی کنید.

 

 • در مورد اطلاعات مربوط به فعالیت‌های فوق برنامه ، کمک‌های مالی موجود ، خدمات ویژه برای دانشجویان بین المللی و غیره تحقیق کنید.

 

 • اطلاعات مربوط به آزمونهای پذیرش مورد نیاز در دانشگاه های منتخب خود را جمع آوری کنید
 • لیست سوم

پس از دریافت نمرات آزمون ، نمرات مورد نیاز دانشگاه‌های منتخب را در لیست دوم بررسی کنید. بعلاوه ، دانشگاههایی را که نیازهای آنها با نمره شما مطابقت ندارد حذف کنید. دانشگاههای باقیمانده دانشگاههایی هستند که در آنها درخواست خواهید کرد

دوره های محبوب برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

از آنجا که پذیرش در دانشگاه‌های  ایالات متحده آمریکا به معنای پذیرش در یک بخش خاص نیست ، اولین تصمیم پس از پذیرش ، انتخاب رشته مورد نظر است. در نظر گرفتن 5 رشته برتر محبوب می تواند به دانش آموز در تصمیم گیری کمک کند.

 

5 رشته برتر برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

مدیریت بازرگانی

مهندسی

ریاضیات و علوم کامپیوتر

علوم اجتماعی

علوم جسمی و زندگی

کلام آخر:

با همه‌ی این اوصاف بهتر است حتما با متخصصان و افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید و سپس به اپلای کردن اقدام نمایید. بررسی سایت‌های دانشگاه‌ها را هرگز فراموش نکنید.

تلاش کنید رشته‌ای انتخاب کنید که بتوانید در آن پیشرفت چشمگیری نمایید

0 دیدگاه برای روش های پذیرش تحصیلی از آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید