نحوه انتخاب محل تحصیل در ایالات متحده

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ثابت می‌کند آمریکا بهترین مقصد به جهت تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است. این کشور مملو از دانشگاه‌های مشهور جهان و موسسات فناوری پیشرفته بوده و  بیش از یک چهارم از 100 دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است.
در هنگام انتخاب محل تحصیل و انتخاب یک موسسه خوب به جهت تحصیل به طور حتم متوجه خواهید شد که برخی از آنها مناسب‌تر از سایرین هستند اما باید توجه داشته باشید که عواملی همچون آب‌وهوا، فرهنگ و اندازه جامعه در داخل و خارج از دانشگاه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر تجربه شما داشته باشد.

اگر پس از بررسی شرایط تحصیل، کار و زندگی در آمریکا، این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی  انتخاب کردید، در نظر داشته باشید یکی از اقدامات مهم برای مهاجرت به این کشور آماده سازی و ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی است که در انتها مختصرا به آن خواهیم پرداخت.

آب‌وهوا

آمریکا کشوری بزرگ با آب‌وهوایی متفاوت در مناطق مختلف است، به همین دلیل باید پیش از هر چیز به آب‌وهوای منطقه در نظر داشته توجه کنید. به عنوان مثال شهر کالیفرنیا دارای موسسات عالی دانشگاهی بوده و صنایع پر رونقی دارد و محبوب‌ترین شهر به جهت تحصیل در بین دانشجویان بین‌المللی است.    
شهر سانفرانسیسکو به عنوان شهری سرد و خاکستری شناخته می‌شود و مه‌ای که منطقه خلیج آن را پوشش می‌دهد بسیار معروف است. در صورت علاقه‌مندی به نور خورشید کالیفرنیای جنوبی بسیار مناسب بوده اما آریزونا در طول سال 300 روز آفتابی دارد و صحراهای آن زیست‌شناسان، هنرمندان، فیلمسازان و علاقه‌مندان به ورزش را به خود جذب می‌کند.

در شهرهایی مانند فلگستف می‌توان شاهد برف بود و در اوج زمستان دمای حدود 6 درجه سانتی گراد را مشاهده کرد و این در حالی است که فینیکس پایتخت آریزونا در اوج زمستان دارای دمای 20 درجه سانتی گراد است. شهر آتلانتا پایتخت جورجیا به دلیل نزدیکی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک دارای تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی خنک است.    
در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در جورجیا یا سایر ایالت‌های جنوبی باید مطمئن شد که خانه شما دارای تهویه مطبوع باشد. آب‌وهوای ایالت‌های غربی میانه همچون میشیگان و ایلینوی تحت تاثیر دریاچه‌های بزرگ قرار دارند و این امر بدان معنا است که برخی مناطق ایالت‌ها دارای تابستان‌هایی خنک‌تر و زمستان‌هایی گرم‌تر نسبت به سایر مناطق هستند.

فرهنگ

پاسخ‌دهی به این سوالات می‌تواند به تعیین مکانی که می‌توانید در آن پیشرفت کنید کمک کند. به تجربه‌ای که می‌خواهید در هنگام تحصیل در خارج از کشور داشته باشید فکر کنید:

  • آیا دوست دارید در دانشگاه زندگی کنید یا خارج از آن؟
  • در حین زندگی در خارج از کشور چه سرگرمی‌هایی را دوست دارید ادامه دهید یا شروع کنید؟
  • آیا شرکت کردن به عنوان عضوی در مکان‌های کنسرت، رستوران یا جشنواره برای شما اهمیت دارد یا ترجیح می‌دهید به فعالیت‌های خارج از منزل دسترسی آسان‌تری داشته باشید؟ و یا راغب به انجام هر دوی آنها هستید؟
  • آیا قصد دارید به صورت پاره وقت کار کنید؟ اگر می‌خواهید در زمینه کاری خود مشغول به کار شوید باید به صنایع محلی توجه کنید.
  • آیا برای شما مهم است که به محدودیت‌های غذایی همچون غذاهای حلال و کوشر دسترسی داشته باشید؟

در کنار این موارد فرهنگ دانشگاه را در نظر بگیرید، اگر از شلوغی لذت نمی‌برید و حضور در کلاس‌های کوچک را ترجیح می‌دهید تا بتوانید در بحث‌ها شرکت کنید یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های عالی هنرهای لیبرال آمریکا مناسب شما خواهد بود.     
اگر شرکت در رویدادهای رز بول فوتبال کالجی بخشی از دلایل تحصیل شما است، دانشگاه‌های Big Ten Universities را در نظر بگیرید. این موسسات دارای برتری علمی و ورزشی هستند و بیش از 30 هزار دانشجو دارند.

اندازه جامعه

در انتخاب محل تحصیل، اندازه یک جامعه می‌تواند بر روی زندگی تاثیر بگذارد. هزینه‌های زندگی سالانه دانشجویان بین المللی می‌تواند از 10 هزار تا بیش از 20 هزار دلار متغیر باشد. البته دانشجویانی که در شهرهای نیویورک، کالیفرنیا، سیاتل و بوستون تحصیل می‌کنند شهریه و هزینه‌های روزانه بیشتری را خواهند پرداخت.
 در صورت بررسی گزینه‌ها به برقراری روابط خود به زبان اصلی و فرهنگ کشورتان نیز فکر کنید. اگر مراسم مذهبی یا فرهنگی برایتان مهم است باید در جوامع بزرگ‌تر تحصیل کنید زیرا می‌توانید دانشجویانی از کشورتان، جوامع مهاجران یا رستوران‌هایی را با غذاهای محلی کشورتان پیدا کنید. در مقابل غرق شدن در فرهنگ آمریکایی نیازمند حضور در جوامع کوچک‌تر است.      
برخی از شهرها دارای جوامعی هستند که اقتصاد و فرهنگ آنها به طور گسترده‌ای تحت تاثیر دانشگاه‌ها و کالج‌های محلی قرار می‌گیرند. این جوامع معمولا مقرون به صرفه بوده و دارای چند فرهنگ در یک منطقه هستند و به عنوان جمعیتی جوان و پرجنب‌وجوش شناخته می‌شوند.
در صورت انتخاب محل زندگی و تحصیل در خارج از کشور باید موارد اشاره شده را در نظر داشته باشید تا بتوانید کالج یا دانشگاهی را متناسب با نیازهای خود پیدا کنید.

اگر پس از مطالعه موارد فوق کشور آمریکا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کردید و نیز انتخاب محل تحصیل هم انجام شد، پس از تحقیق و بررسی اطمینان حاصل کردید که شرایط تحصیل، کار و یا زندگی در این کشور متناسب با شرایط شماست. بدین منظور باید مدارک( شناسایی، تحصیلی، مالی و …) خود را آماده و به صورت رسمی ترجمه کنید. برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی باید با توجه به رشته تحصیلی و مرجع صادر کننده آن اقداماتی را انجام داده و تاییدیه تحصیلی دریافت نمایید. برای مطالعه توضیحات تکمیلی در این زمینه می‌توانید وارد صفحه ترجمه مدارک تحصیلی ما شوید.

در پروسه مهاجرت و دریافت ویزا کیفیت ترجمه رسمی مدارک و انتخاب دارالترجمه رسمی معتبر اهمیت زیادی دارد و اینکه بتوانید با صرفه جویی در وقت و هزینه و در هر زمان و مکانی دارالترجمه مناسب را انتخاب کرده و سفارش ترجمه خود را هماهنگ نمایید، مزیت مهمی است.

 وبسایت رسمی آنلاین با توجه به نیاز متقاضیان در فرآیند ترجمه رسمی مدارک، بستری را فراهم آورده است تا تمامی افراد در سراسر نقاط کشور بتوانند با مراجعه به سایت رسمی آنلاین و انتخاب شهر و زبان ترجمه مورد نظر خود، لیستی از دارالترجمه‌های فعال و اطلاعات کاملی از آنها را مشاهده و با توجه به خدمات هر دارالترجمه، امتیاز سایر مشتریان و کد تخفیف در نظر گرفته شده برخی دارالترجمه‌ها برای مشتریان، دارالترجمه مطلوب خود را انتخاب نموده و بدون مراجعه حضوری از طریق تماس تلفنی و یا ثبت سفارش به صورت آنلاین از خدمات آن دارالترجمه استفاده نمایند.

سایت رسمی آنلاین: www.rasmionline.com

نویسنده: Maribahary
برچسب ها:

0 دیدگاه برای نحوه انتخاب محل تحصیل در ایالات متحده

دیدگاهتان را بنویسید